Bamp - najlepszy pomysł na prezent


4 lata - poważny wiek... 8 lat - jeszcze bardziej poważny. Obchodzą je od 4 lat w tym samym dniu. I Poszukiwanie prezentu dla obojga to prawdziwe wyzwanie. W tym roku moje poszukiwania były mocno rygorystyczne... prezent musi zajmować minimum miejsca, musi być rozwojowy, dający niezliczone możliwości zabawy, taki, którym bawić się będzie zarówno młodsze jak i starsze dziecko, taki....

Szukałam, szukałam aż znalazłam... rewelacyjny zestaw BAMP - KLOCKI SŁOMKI


Mój przedszkolak uwielbia wszelkiego rodzaju dłubaniny, a starszak to urodzony projektant i konstruktor. Klocki te musiały wypalić :)


Ogromny podziw dla tego, kto wpadł na pomysł owych klocków... jedynie dwa elementy - słomki i łączniki a wyobraźnia dziecka działa na najwyższych obrotach.

Wśród zestawów możemy wybrać zestawy liczące od 200 do 1000 elementów. Ja postawiłam na taki po środku... 500. 200 z pewnością byłby za mały... już widzę te ciągłe kłótnie o elementy, a z kolei ten największy jest dużo za duży... on idealnie nadaje się przedszkoli.


Co mnie skusiło w tych klockach? Zajmują minimum miejsca... małe, zgrabne pudełko. Natomiast budowle jakie z nich powstają mają niekiedy gigantyczne rozmiary... rakieta wyższa od dzieciaków, samochód, a nawet autobus, stolik z krzesłami i tunel. Jest moc... moc pracującej wyobraźni dzieci. Codziennie inne konstrukcje, zabawa trwa godzinami. Swoją drogą zobaczymy jak długo moje dzieciaki będą pałać takim entuzjazmem do nich. Póki co ogromna radość nie tylko z tworzenia tych wspaniałych dzieł ale i z samej zabawy... lot w kosmos własną rakietą czemu nie? Jazda autobusem na przedszkolną wycieczkę czy zawody w pokonywanie tunelu w jak najkrótszym czasie to tylko mały namiastek tego co cała moja trójka wymyśla. O dziwno, nie kłócą się a współpracują.Poza wspomnianą wyobraźnią bardzo fajnie podczas składania elementów pracują paluszki, a więc ćwiczenie małej motoryki na najwyższym poziomie. Poza tym koordynacja oko-ręka.BAMP to nasz rodzimy produkt, a co nasze należy promować :)


Klocki te mogę nie tylko bawić ale także uczyć bowiem najmłodsze dzieci mogą uczyć się na nich rozróżniać kolory czy też uczyć się liczyć. układanie sekwencji, odwzorowywanie to tylko część potencjału jaki drzemie w tych klockach.BAMP to nie tylko czysta zabawa, to również bardzo fajne zestawy matematyczne, które w ciekawy sposób przybliżają dzieciom geometrię. Dzięki nim łatwiej jest dzieciakom ją pojąć, a nauka staje się łatwa i przyjemna... geometria płaska prostokąta, przekątne, pole figury, geometria przestrzenna, prostopadłościan a także jego objętość. Nauka przez zabawę to jest to co polecam każdemu zawsze i wszędzie. Nie ma lepszej metody na naukę niż zabawa. 


Zestawy te świetnie sprawdzą się w szkołach na lekcjach matematyki i aż żałuję, że za moich czasów takich nie było (a może i były?). Są one naprawdę nie drogie (15 zł sztuka), a przy zamówieniu powyżej 20 sztuk otrzymujemy gratis podręcznik pełen pomysłów i inspiracji na naukę geometrii.


Zestaw ucznia składa się z:
-24 patyczków długości 9 cm
-4 patyczków długości 4,5 cm
-8 patyczków długości 18 cm
-10 gumek w dwóch kolorach
-min. 24 łączników krzyżakowychNiesamowity zestaw!

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze