Biblioteczka MontessoriPamiętacie serię Biblioteczka Montessori, którą wam niedawno pokazywałam (tutaj i tu)? Właśnie ukazała się jej kolejna część – zestaw Flagi świata. Świetny zestaw dla wszystkich małych i nieco większych miłośników geografii.
 

W zestawie znajduje się...

• mapa świata - układanka z kontynentami w montessoriańskich kolorach
• 50 małych flag państw do umieszczenia na mapie
• książeczka z informacjami o państwach, flagach oraz tym, jak z zestawem pracować
Mapa... są na niej podpisane kontynenty, oceany oraz te państwa, których flaga znajduje się w zestawie. Oprócz tego, widoczne są na niej są również granice wszystkich państw.Na mapie znajdują się małe otwory, do których należy wkładać małe flagi według tego, do jakiego państwa należą. Super rozwiązanie... nie tylko zdobywanie wiedzy ale i ćwiczenie chociażby małej motoryki.
Mapa wypełniona wszystkimi wszystkimi flagami wygląda niezwykle imponująco. Osobiście polecam rozpocząć zabawę z mapą i flagami od jednego wybranego kontynentu a w miarę poszerzania wiedzy wzbogacać zabawę o kolejne. 

Jeśli chodzi o książeczkę... zawiera ona instrukcję jak z zestawem pracować. Pozostała część książki została podzielona na rozdziały dotyczące konkretnych kontynentów, a każdy z nich zawiera mapę kontynentu z flagami oraz krótką informację (powierzchnia, stolica, waluta i języki) o każdym państwie należącym do danego kontynentu wraz z jego flagą.Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat to bardzo fajny zbiór pomysłów jak zachęcić dziecko do obserwowania, dotykania, szukania odpowiedzi na nurtujące je pytania, eksperymentowania i wyciągania wniosków z doświadczeń... 100 pomysłów w jednym miejscu, 100 pomysłów na to jak odkrywać świat. Książka podzielona została na 5 działów... geografia, świat roślin, świat zwierząt, fizyka, czas, a każdy z nich zawiera zabawy/czynności do wykonania w domu lub na zewnątrz, które bardzo często są zachętą do bezpośredniego kontaktu z naturą i wymagają m.in. tworzenie albumów, nazewnictwa fauny i flory, pór roku. Ten podział sprawia, że książka jest przejrzysta i bardzo przyjemnie się ją przegląda.POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze