Little Architect - ArchiPets - klocki jakich małoKlocki, klocuszki... od konstrukcyjnych, magnetycznych, przez drewniane aż po plastikowe... wszystkie bez wyjątku dają dzieciom wiele radości, a zabawa nimi ma wiele zalet... rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Klocki mogą być bardzo przydatne przy nauce matematyki czy rozpoznawania kolorów. Moje dzieciaki uwielbiają zabawę klockami, dlatego też od czasu do czasu wyszukuje im nowości... perełkowe egzemplarze ;)

Dziś będzie o jednych z nich... genialne klocki ArchiPets...


Klocki te pozwolą małemu konstruktorowi przenieść się w świat zwierząt – od domowych pupili (mamy tu kotka, papugę, rybkę czy królika) po mieszkańców afrykańskiej sawanny (żyrafa, król zwierząt - lew), czy mroźnej Antarktydy (pingwin).


Zestaw składa się aż z 630 kolorowych, plastikowych klocków. Poza klockami jest też 8 kart zwierzaków do odwzorowania czy też układania na kartach, gdyż zwierzaki są na nich w skali 1:1.Młodsze dzieci nie radzące sobie jeszcze z odwzorowaniami w przestrzenni, układają na kartach.


Każda karta poza zwierzakiem zawiera spis i ilość klocków potrzebnych do ułożenia danego zwierzaka. Najlepszym rozwiązaniem zanim dziecko zabierze się do układania jest odszukanie wszystkich niezbędnych klocków. Wówczas samo układanie odbywa się migusiem, a dziecko nie rozprasza się szukaniem klocków. Takie wyszukiwanie pomaga również w nauce liczenia czy grupowania klocków wg kolorów czy wielkości.

Na uwagę zasługuje kształt klocków, dzięki któremu klocki łączą się ze sobą bez problemu.Po zbudowania zwierzaka klocki można ustawiać w pozycji pionowej bez obawy, że się przewrócą, a budowla rozsypie się na małe kawałki. Wszystko za sprawą podpórek, które znajdziemy schowanymi między klockami.

Cały zestaw mieści się w estetycznym plastykowym pudełku.


Klocki Little Architect - ArchiPets są zabawką uniwersalną i idealne sprawdzą się w zabawie zarówno dla dziewczynek, jaki i dla chłopców.
POLECAMY z okazji jak, i bez okazji.


 Klocki Little Architect - ArchiPets


klocki dla dzieci - klocki.edu.pl

Prześlij komentarz

0 Komentarze