Logico Piccolo - zabawa i nauka w jednym


Uwielbiamy łamigłówki te drukowane i te "sklepowe" z bajerami. Ci, którzy nas czytają dobrze o tym wiedzą. Wiedzą też, że lubię dzielić się tym co jest godne polecenia, co wspiera rozwój, koncentrację i logiczne myślenie.


LOGICO PICCOLO to bez wątpienia jedna z takich pomocy dydaktycznych, które warto polecać! To seria ćwiczeń w postaci książeczek z ramką przeznaczonych dla dzieci wczesnoszkolnych.LOGICO PICCOLO wprowadza do nauki elementy gry i zabawy, uczy samodzielnego myślenia, motywuje do działania, umożliwia samokontrolę a co za tym idzie samodzielne poprawianie błędów.

Podstawą do zabawy jest posiadanie tabliczki, która umożliwia pracę z szeregiem książeczek. Książeczek jest moc, a tematów i działów naukowych jeszcze więcej.... są książeczki, które rozwijają u dzieci umiejętność poprawnego mówienia, czytania ze zrozumieniem, poprawnego pisania pod względem ortograficznym, gramatycznym, a także takie, które uczą rozpoznawania figur geometrycznych, rysowania oraz majsterkowania  Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.  
Ćwiczenia są metodycznie przemyślane, a ich tematyka tak zróżnicowana, że dziecko przy okazji bezstresowego utrwalania znanych mu już treści, poznaje nowe. Atrakcyjne ćwiczenia zawierają elementy rozwijające u dziecka sferę intelektualną, emocjonalną i manualną, a to wszystko dzieje się podczas zabawy.


Treści zawarte w książeczkach są zgodne z wymogami ujętymi w podstawie programowej.Manipulowanie kolorowymi guziczkami to naprawdę przyjemność dla dzieci. Motywuje je to i zachęca do pracy. Przy okazji pięknie pracują małe paluszki, rozwija się motoryka mała.

Książeczki można wykorzystać w rozmaity sposób. Tak do pracy w domu jak i w szkole czy na zajęciach dodatkowych, terapeutycznych. Do zajęć indywidualnych ale także do pracy w grupie.Praca z tabliczką i książkami jest intuicyjna i bardzo prosta. Książeczki są tak stworzone, iż na jednej stronie mamy zadanie a na jej odwrocie mamy rozwiązanie. Dziecko bez problemu samodzielnie włoży i wyłoży książeczkę do/z tabliczki i sprawdzi poprawność wykonania ćwiczenia. Jeżeli dziecko prawidłowo ułoży kolorowe guziczki, książeczka go o tym poinformuje.

Prześlij komentarz

0 Komentarze