Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierzątW naszej domowej biblioteczce znajdują się różne książki, książeczki... znajdzie się coś dla roczniaka, 2latka, 4-5latka, 7-8latka. Od tych kartonowych po te niekartonowe. Od obrazkowych po te dość obszerne treścią. Do wyboru do koloru. Książek nigdy dość dlatego jeśli na rynku pojawia się taka perełka, to wiadomo... musimy ją mieć!


Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt to wspaniała książka o przyjaźni... o przyjaźni zwierząt między gatunkami. Autorka umieściła w niej proste ale jak bardzo prawdziwe przykłady takich przyjaźni i nie tylko. Piękne, zjawiskowe, bardzo realistyczne a z drugiej strony bajkowe, takie dziecięce, przyjazne dla oka ilustracje połączyła z ciekawostkami z życia zwierząt i roślin. Jednym słowem... uwielbiamy ilustracje Emilii Dziubak, moglibyśmy zachwycać się nimi godzinami. Całości dodają uroku grube, kartonowe strony.

Głównym bohaterem książki jest kot o imieniu Homer, któremu brakuje prawdziwego przyjaciela… Postanawia więc wyruszyć w świat w jego poszukiwaniu. Zanim jednak to uczyni musi się zastanowić, co w przyjaźni jest dla niego najważniejsze. Czy opiekowanie się sobą nawzajem jak chociażby przykład Kraba Pustelnika i przyczepiony do jego muszli Ukwiał, który chroni go swymi parzydełkami, dostając w zamian pożywienie. Czy może jednak ważniejsza jest miłość jak u klaczy i osła, której owocem jest muł - lepsza wersja każdego z rodziców. Czy bezinteresowność i pełne oddanie, a może jednak wierność? Nie zdradzę Wam wszystkich par zwierzaków ani tego czy uda mu się znaleźć bratnią duszę. Zdradzę Wam tylko, że wśród par będą pary zwierząt znane i mniej znane, zwykłe i niezwykłe...


Książka ta to wspaniała nauka i zabawa w jednym. Poza historia poszukiwania przyjaciela mamy tu labirynt, psychotest na przyjaźń oraz zabawy w poszukiwanie kota, który na końcu opowieści odpowiada czego nauczył się sam o przyjaźni.Książka dla fanów przyrody ale nie tylko!

POLECAMY :)

Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt


Prześlij komentarz

0 Komentarze