Rafa koralowa - cudowny, inspirujący przewodnik po morskim dnie.


Są takie książki, które warto mieć w domowej biblioteczce mimo wszystko. Są takie książki, które zachęcają od okładki, od pierwszej strony. Są takie książki, które rozbudzą wyobraźnię, pozwolą marzyć i snuć długie, ciekawe historie. Do takich książek z pewnością zalicza się przepięknie wydana Rafa koralowa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Wspaniała książka dla małych i dużych miłośników przyrody. Książka, która fascynuje, pobudzi u dzieci (i nie tylko) ciekawość podwodnego świata, ukazując różnorodność unikalnych gatunków jednocześnie ucząc szacunku do piękna świata. 

To książka nie tylko do czytania lecz także do oglądania, zgadywania i opowiadania. Tekstu jest tu nie wiele, a jego umieszczenie na dole każdej z rozkładówek, zachęca do wyszukiwania poukrywanych na ilustracjach szczegółów. Z książką tą dzieciaki poćwiczą spostrzegawczość, rozwiną swoją kreatywność bowiem przy pomocy umieszczonych tu wskazówek, dzieciaki samodzielnie mogą wykonać żółwie i akwarium z rybkami. Fantastyczna zabawa i świetny sposób na twórcze spędzenie czasu.
Dzisiaj w nocy, z jajeczek złożonych przez mamę w ciepłym piasku, wykluły się małe morskie żółwiki. Teraz dzielnie pokonują szeroką plażę, żeby dotrzeć do morza. Tak zaczyna niezwykła podwodna przygoda. W morskich głębinach żyje mnóstwo zwierząt... rozmaite gatunki ryb, krewetki, kraby, rozgwiazdy i wiele innych stworzeń.Ilustracje wykonane są tak jakbyśmy patrzyli na nie zza szyby niczym w Oceanice, którą odwiedziliśmy w wakacje.
Ta wspaniała książka choć tekstu ma niewiele, niesie ogromną wiedzę. Dowiemy się z niej m.in. gdzie na świecie występuje najwięcej raf koralowych a także dlaczego jest ona taka ważna. Co sprawia, że rafa blednie i umiera z głodu? Czym są właściwie koralowce? To tylko część zagadnień, na które odpowiedzi znajdziecie w środku.
 

Rafa koralowa - cudowny, inspirujący przewodnik po morskim dnie.


https://nk.com.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze