Wielka księga...Jak niedawno pisałam, rozpoczęłam poszukiwania "gotowców", ciekawych książek do wypełniania, do czytania, pomocy edukacyjnych, które zajmą na dłuższą chwilę dzieciaki i wypełnią długie, jesienne wieczory.

Oto przed Wami wielkie księgi... zabaw :)


Pierwsza skierowana dla dzieci, które zaczynają naukę czytania i pisania, czyli taki typowy pierwszak. My z pewnością będziemy korzystać z czytanek już teraz, pisanie zostawimy na okres zerówkowy. Co znajdziemy w książce? Ćwiczenia pomagające poznać wszystkie litery polskiego alfabetu, poprawnie je zapisywać, łączyć w wyrazy i zdania. Ale to nie wszystko... dzieciaki poznają reguły ortograficzne oraz zagadnienia gramatyczne. Oprócz tego są również zadania matematyczne... ćwiczenia z zapisywaniem cyfr, działań a także zadania tekstowe do rozwiązywania, zadania uczące logicznego myślenia oraz koncentracji uwagi, zadania dotyczące mierzenia, ważenia, obliczeń pieniężnych. Czyli odrobina polskiego przeplatana matematyką. Dodatkowym atutem publikacji są krzyżówki i rebusy, które uatrakcyjniają proces zdobywania wiedzy.
Druga księga iście wakacyjna tematyka... z nią dzieciaki będą wracać do wakacji jak i odliczać dni do kolejnych wakacji :) Książka przeznaczona dla starszych przedszkolaków - 4-5letnich. Jakie zadania spotkają dzieciaki? Labirynty, plątaniny, łączenie w pary, szukanie cieni, łamigłówki logiczne, szukanie różnic i podobieństw i wiele, wiele innych. Poza tym jest też coś do czytania... krótkie i rozmaite wakacyjne teksty czy wierszyki. Niektóre z zadań to tzw. bułka z masłem jak miewa moja 4latka, inne z kolei to wyzwanie. Jedne przeplatane drugimi czynią książkę ogromnie ciekawą. Poza wspomnianymi zadaniami są również takie, przy wykonaniu których należy użyć nożyczek. Sporo tu kreatywnych inspiracji. Całość utrzymana w klimacie związanym z letnim odpoczynkiem i miejscami , które najczęściej wybiera się planując wakacje.
Wielka księga pierwszaka
Wielka księga wakacjiPrześlij komentarz

0 Komentarze