Lalka - must have przedszkolaka
W zabawie dziecko rozwija się i uczy nowych rzeczy. Lalka to taka zabawka, której nie może zabraknąć w dziewczęcym pokoju? Zabawa lalkami ma ogromny wpływ na rozwój każdej dziewczynki. Lalka to zabawka, która symbolizuje niemowlę. Bawiąc się lalką, dziecko trenuje empatię i opiekuńczość, uczy się odpowiedzialności a zabawa w odgrywanie ról osób, które są dla niej najważniejsze pozwala dziecku uporządkować emocje i wiedzę o świecie. Moja Ola uwielbia bawić się lalkami ale nie takimi małymi w stylu Barbie. Ona uwielbia duże lale, takie które przypominają niemowlaka, takie które może ubierać i przebierać, układać do snu, przytulać i obdarowywać dużą ilością buziaków. Przytulanie lalki wpływa na rozwój empatii i zachowań opiekuńczych. Młodsza idąc śladem starszej siostry również zaczęła interesować się lalkami. Przez pokój dziewczynek przewinęło się już kilka lal. Są lale mówiące, płaczące, śpiewające. Nie wszystkie z nich przetrwały próbę czasu ;) Dlatego też jednych się pozbywamy, by zastąpić je nowymi. Tak, tak obie moje dziewczyny w liście do mikołaja napisały o lalki. Cóż... mikołaj nie odmawia ;) A jakie lalki wybrał?


Ola niczym prawdziwa mama otrzymała bobasa płaczącego, gaworzącego, "ciumkającego"smoka i... posiadającego już dwa pierwsze ząbki, o które trzeba dbać. Ząbki te są ruchome, przez co lalka reaguje na włożenie do ust smoczka czy szczoteczki do zębów. Po włożeniu smoczka lalka ssie, a szczoteczka wywołuje odgłos szczotkowania. Po naciśnięciu brzuszka lalka śmieje się lub płacze. W zestawie z lalką jest smoczek  na klipsie, szczoteczka i kubek.

LALKA NATALIA DZIDZIUŚ Z MLECZNYMI ZĄBKAMI


Emi dostała lalę nieco bardziej interaktywną. Jako, że jest dziewczynką mega rozśpiewaną jej lala nie tylko śpiewa ale i mówi, recytuje wierszyki, zachęca do wspólnej zabawy. Lalka posiada aż 10 sensorów dotykowych!

Wypowiada  30 fraz po zetknięciu np. rączek z uszami, oczami, buzią czy nóżkami.

Gdy przyłoży się np. rączkę do stópki lalka powie:
  • To moje stópki! Hihihi, to łaskocze!
  • Czy też masz łaskotki?
  • Zatańczmy razem!
     Rączki do góry, w przód i w bok,
     a teraz do przodu duży krok.
     Rączki do dołu opuszczam dwie
     i dookoła kręcę się.

A jakie piękne układy taneczne z tej rymowanki wychodzą...


Po zetknięciu rączki z brzuszkiem usłyszysz m.in:
  • To mój brzuszek!
  • Muszę jeść dużo owoców i warzyw, żeby urosnąć duża!

Gdy zatkamy rączkami lalce uszka lalka zaśpiewa miłą piosenkę o zwierzątkach. Gdy złączymy obie rączki usłyszymy znaną piosenkę Kosi, kosi łapci... Piosenki to nie wszystko. Z lalką tą dziecko poćwiczy naukę rozpoznawania części ciała, naukę literek czy liczenia.

Rewelacyjna lala dla mojej 4latki!


LALKA NATALIA MĄDRA PRZYJACIÓŁKA


Obie lalki są bardzo miłe w dotyku, są miękkie. Doskonale sprawdza się w roli przytulanki. Nie muszę chyba wspominać, że teraz zamiast dwójki dzieci w łóżku mam czworo ;)


POLECAMY wszystkim małym księżniczkom.


Prześlij komentarz

0 Komentarze