Matematyczne piramidy od PUSO tym, że mam bzika na punkcie matematyki chyba zdążyliście już zauważyć a zabawa połączona z nauką to coś co lubimy najbardziej dlatego też za chwilkę pokażę Wam kolejną świetną pomoc do doskonalenia umiejętności dzieci z zakresu dodawanie i odejmowanie.


Wydawnictwo Epideixis jest pod tym względem niezastąpione! Stworzyło coś co świetnie sprawdza się w domu ale myślę, że i w placówkach szkolnych spisałoby się równie dobrze. O dzisiejszych pomocach dydaktycznych pisałam już daaaaawno temu KLIK, w międzyczasie wydawnictwo zdążyło zmienić zewnętrzną szatę graficzną owych pomocy.


O co dokładnie "biega" w matematycznych piramidach, bo o nich właśnie jest ten post?

W zestawie znajduje się 36 trójkątów (Piramida matematyczna M1 oraz M3) bądź 49 (Piramida matematyczna M4), na bokach każdego z nich znajduje się działanie - i tu w zależności od tego, z którą piramidą pracujemy mamy albo samo dodawanie albo samo odejmowanie albo mix... dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. Poza działaniem na bokach znajdują się również konkretne wyniki. Każdy bok trójkąta ma inny kolor. 

Na czym polega zabawa? Na rozwiązywaniu działań i dopasowywaniu ich do właściwego wyniku. Dopasowywanie to odbywa się na zasadzie domina i nie bez znaczenia są tu kolorowe oznaczenia boków trójkąta. Bowiem mając konkretne działanie oznaczone konkretnym kolorem to wyniku tego działania poszukujemy również w tym samym kolorze. Dokładając tak trójkąt do trójkąta w rezultacie otrzymamy piramidę.Niektóre rogi trójkątów mają żółto-czerwony symbol, który po prawidłowym ułożeniu składa się w gwiazdkę. To znak, że dziecko prawidłowo dobrało trójkąty do siebie... taka samokontrola.

Jak mówi moja 4latka... bułka z masłem rozwiązać działanie, w którym należy podać wynik, schodki zaczynają się, gdy dziecko musi podać jeden ze składników sumy bądź obliczyć odjemnik.Piramida matematyczna M4 to Piramida z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 100. Zawiera 63 zadania do rozwiązania. Z kolei Piramida matematyczna M1 - dodawanie w zakresie 100 oraz Piramida matematyczna M3 - odejmowanie w zakresie 100 to 45 zadań do rozwiązania. A więc jest co rozwiązywać. Nie są to zadania na 5 minut. Dziecko musi poświęcić trochę czasu aby ułożyć całą piramidę. Często gęsto pomoc ołówka i kartki okazuje się zbawienna ;)

To nie wszystkie nowości jakie Wydawnictwo Epideixis wydało w tym roku. Ale będziemy Wam je dozować ;)

Piramida matematyczna M1. Dodawanie do 100
Piramida matematyczna M3. Odejmowanie do 100
Piramida matematyczna M4. Dodawanie/Odejmowanie do 100

Oby więcej takich pomocy pojawiało się na rynku!

Prześlij komentarz

0 Komentarze