Czytamy proste zdania z COLORADO
Ci co nas czytają doskonale wiedzą, że z moją 4latką rozpoczęliśmy po wakacjach naukę czytania. Uczymy się oczywiście przez zabawę, bez spiny i pośpiechu. Nadal jestem wierna sylabowej nauce czytania i chyba nikt nie jest w stanie przekonać mnie do innej ;) 

Moja 4latka ma dni lepsze i słabsze jeśli chodzi o zabawy z sylabkami. Tempo nauki dostosowuję do jej możliwości. 15 minut dziennie ale systematycznie. Jest paradygmat, który złapie od razu a inny będziemy wałkować tygodniami i dalej będzie sprawiał trudności.

Poznaliśmy już wystarczającą ilość paradygmatów, które pozwoliły nam czytać pierwsze wyrazy jak i krótkie, proste zdania. Teraz młoda widzi, że nauka rozróżniania sylabek ma sens. Teraz już może tak jak starsza siostra czytać swoje pierwsze książki... PUMA PiMi w natarciu każdego dnia.

Przeszukując internet w poszukiwaniu ciekawych pomocy dydaktycznych wpadłam na COLORADO... z ich pomocami mieliśmy już do czynienia jak uczyliśmy się z Olą. Wówczas bardzo z pomocą przyszły nam sylabowe klocki, o których możecie poczytać TUTAJ.

Minęło trochę czasu a oni pomoce nabrały rozpędu... weszłam na ich stronę i nie wiedziałam od której pomocy zacząć. Wybrałam serię UKŁADANKA ZDANIA Z SYLAB PRYMARNYCH.


W tej chwili w skład serii wchodzi 3 zestawy ale mam nadzieję, że to nie jedyne i ostatnie zestawy ;)

W skład każdego zestawu wchodzi:
- 12 płytek z obrazkami bardzo prostymi a za razem bardzo fajnymi
- 12 płytek ze zdaniami
- podstawa bazowa, na której układa się płytki ze zdaniami i płytki z obrazkami.
Pierwsza część to zdania utworzone z sylab prymarnych otwartych z wykorzystaniem paradygmatów P, M, L, B, F, W. W kolejnej części dochodzą paradygmaty T i D, zaś ostatnia część dorzuca paradygmaty K i S. Czyli dokładnie wszystkie te paradygmaty mamy na tapecie. Z jednej strony ćwiczymy czytanie zdań, a z drugiej poznajemy sylabki z kolejnymi paradygmatami.

My bawimy się na różne sposoby... mają jedną podstawę bazową dobieramy obrazki do zdania, bądź na odwrót zdanie do obrazka.

Z dnia na dzień zwiększam stopień trudności pracując na wszystkich podstawach bazowych... 3 zdania plus 3 obrazki.
Materiał z którego wykonano elementy: płyta HDF o grubości 3 mm.


Zestawy możecie kupić na stronie COLORADO.A na naszym FB możecie sami przekonać się co dają regularne ćwiczenia, czyli Emi w akcji... KLIKPrześlij komentarz

0 Komentarze