Matematyka przedszkolaka z Blue-Sky cd...


Jakiś czas temu pokazałam Wam nasze matematyczne zabawy z młodszym przedszkolakiem... zliczanie kropek i nauka cyferek KLIK. Dziś kontynuujemy zabawy włączając w nie również starszego przedszkolaka. W rolach głównych poza przedszkolakami występuje nasza jedna z ulubionych pomocy od Blue-Sky.


Na początek poznajemy i utrwalamy zagadnienie mniej/więcej. Zadania dostosowałam do poziomu wiedzy zarówno 4 jak i 5latka. A poziomy póki co mają różne ;) Młodsza znakomicie porusza się w obrębie 0-5, pomalutku wkraczając w szerszy zakres, który zaś starsza ma już opanowany.Zadaniem dziecka jest wskazanie właściwej liczby w parze liczb i wkręcenie kulki w odpowiednim kolorze.Drugie zadanie to ćwiczenie dodawania i odejmowania w wersji dla młodszego jak i starszego przedszkolaka. Sposób rozwiązania ćwiczenia jest identyczny jak powyższy z ta różnicą, że teraz dziecko musi obliczyć działanie, wskazać wyniki i wkręcić kulę we właściwym kolorze.
Doskonała zabawa i nauka w jednym. Dzieci ćwiczą swoje matematyczne umiejętności ćwicząc równocześnie małą motorykę i lewą półkulę mózgu :) Moje dziewczyny bardzo lubią takie zabawy :)


Pomału osiągam swój cel... zaszczepiania u moich dzieci miłości do matematyki. Ale z takimi pomocami sztuka ta jest dziecinnie prosta, niczym bułka z masłem ;)

Prześlij komentarz

0 Komentarze