PUSowe nowościWydawnictwo Epideixis to moje ulubione wydawnictwo jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne dla przedszkolaków i starszaków. Ich pomoce są niezastąpione i nie wyobrażam sobie naszej domowej edukacji przez zabawę :) Moje dzieciaki uwielbiają na nich "pracować", a "pracują" od najmłodszych lat... bo zaczynali już jako 3latki. Z PUSami zawsze najlepsza jest zabawa ale i świetny sposób na utrwalanie poznanego materiału czy też naukę.


Tuż przed końcem zeszłego roku Wydawnictwo Epideixis wypuściło w świat nowości a wśród nich nasze ulubione książeczki PUS. Jest coś dla przedszkolaków jak i dla starszych dzieci.Wśród zadań dla przedszkolaków są takie, w których dziecko musi wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością porównywania czy klasyfikowania. Są ćwiczenia typu znajdź taki sam, znajdź cień, dobierz w pary dwa przedmioty, dopasuj dzieci do siebie czy też dzieci do flagi, a także podstawy liczenia w 12. Dzięki ćwiczeniom tym dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, logiczne myślenie, pamięć oraz analizę i syntezę wzrokową, a wszystko w formie zabawy czyli w formie, którą uwielbiają wszystkie dzieci. Moje przedszkolaki "rozprawiły" się z nimi raz dwa z czego po części jestem zadowolona bo to oznacza, że praca jaką wykonuję z nimi w domu daje efekty. Z drugiej zaś strony szkoda, że te zadania zajęły je na tak krótki czas... cóż apelujemy do Wydawnictwa o książeczki dla przedszkolaków na wyższym poziomie trudności ;)Każde zadanie posiada graficzną wersję polecenia, co zdecydowanie ułatwia zabawę dzieciom jeszcze nie czytającym.Uwielbiamy PUSy bo dzieciaki przy zabawie nimi tak na prawdę nie potrzebują rodzica... sami się kontrolują czy wykonali poprawnie zadanie czy też nie :)
Dla przedszkolaków 3. Zabawy i ćwiczenia dla najmłodszych
Dla przedszkolaków 4. Zabawy i ćwiczenia dla najmłodszychWśród nowości jest również książeczka dla starszych dzieci... i tu brawa dla Wydawnictwa! Poziom wysoki, zadania różnorodne, ciekawe, a przede wszystkim z zakresu jakże w ostatnim czasie bardzo na topie... kodowanie i szyfrowanie.


Jak podaje Wydawnictwo, książeczka ta adresowana jest do dzieci w wieku wczesnoszkolnym... wspominałam o moich przedszkolakach? Niektóre zadania potrafią z niej rozwiązać i to kolejny dowód na to, że warto pracować z dzieckiem w domu. Moje przedszkolaki bowiem często rozwiązują różne ćwiczenia z kodowaniem w roli głównej. Stawiam na ich rozwój, na logiczne myślenie, lepszą koncentrację i pamięć.
Koduj, szyfruj pokazuje, że kodowanie może być proste choć niektóre zadania aby je rozwiązać wymagają dodatkowej kartki i ołówka. Co ciekawe zadania w książeczce ułożone są zgodnie z zasadą stopniowania trudności... od łatwiejszych do trudniejszych. Dzieci nie muszą rozwiązywać ich po kolei, mogą wybierać te, które są dla nich ciekawe i które przyciągają ich uwagę.Wśród zadań są m.in. zadania na odnalezienie podanego szyfru kolorystycznego, odkodowanie drogi pirata, odkodowanie w labiryntach nazw miast, obracanie klocków z dwoma kolorowymi kulkami w środku, dodawanie  a nawet sudoku.

I tu kolejna moja prośba do Wydawnictwa... chcemy więcej takich książeczek!!

Koduj, szyfruj. Ćwiczenia wprowadzające do kodowania

Prześlij komentarz

0 Komentarze