poniedziałek, 14 stycznia 2019

Tulipany dla BABCI

Kreatywnie w domu

Pozostając przy naszej ulubionej technice wykonywania prac, czyli wyklejanie bibułą metodą na ołówek przedstawiamy tulipanki...

Tulipan w wersji 3D oraz w wersji laurkowej...

Do stworzenia tulipanów użyliśmy:
- tektury falistej dla podkreślenia konturów naszych kwiatków
- bibuły w czerwonym i pomarańczowym kolorze, nadającej naszym kwiatkom efektu 3D
- patyczka do szaszłyków
- kleju
- kartki papieru
- zielony mazak
- ołówek/kredka


Z tektury wycinamy kontury tulipana. Bibułę tniemy na małe kwadraty. W wersji laurkowej naklejamy kontury tulipanów na kartkę i wypełniamy je bibułą, przyklejając ją za pomocą ołówka. Z zielonej tektury wycinamy łodygę i listka. Całość ozdabiamy ramką za pomocą tektury falistej pociętej na małe kawałki.

Tulipana w wersji 3D robimy bardzo podobnie. Kontury tulipana podklejamy kartką papieru. Środek uzupełniamy bibułą ale tym razem robimy efekt dwukolorowy... dwa kawałki bibuły w różnych kolorach sklejamy najpierw ze sobą, a dopiero później wyklejamy metodą na ołówek. Do wyklejonego tulipana przyklejamy patyczek, który wcześniej malujemy zielonym mazakiem. Doklejamy listki i gotowe :)
To ostatnie tegoroczne laurki, którymi dzieciaki obdarzą swoje babcie i dziadki w dniu ich święta. Laurki jedyne, niepowtarzalne, wykonane z miłości :)

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates