Piramidy matematyczne od EpideixisCo prawda mamy ferie, odpoczywamy od nauki... powiedzmy, że odpoczywamy bo z taką mamą jaką ja jestem nie do końca się tak da zrobić ;) Odpoczywamy od książek ale nie odpoczywamy od nauki przez zabawę. Zabawa połączona z nauką to coś co lubimy najbardziej, dlatego też za chwilkę pokażę Wam kolejną świetną pomoc do utrwalania tabliczki mnożenia. Kuba właśnie zaczyna szkolną przygodę z tym matematycznym "tworem", choć w wersji domowej miał z nią doczynienia już jakiś czas temu ;)


Piramida matematyczna to pomoc, która doskonale sprawdza się u nas w ramach treningu. Jakiś czas temu opisywałam Wam PIRAMIDA MATEMATYCZNA tabliczka mnożenia ---> KLIK

Dziś pokażę Wam nowość Wydawnictwa PIRAMIDA MATEMATYCZNA mnożenie i dzielenie do 100W zestawie jest 49 trójkątów (znacznie więcej niż w tej pierwszej piramidzie), na bokach każdego z nich znajduje się działanie - mnożenie/dzielenie dwóch liczb bądź konkretny wynik. Każdy bok trójkąta ma inny kolor. 
Na czym polega zabawa? Na rozwiązywaniu działań i dopasowywaniu ich do właściwego wyniku. Dopasowywanie to odbywa się na zasadzie domina i nie bez znaczenia są tu kolorowe oznaczenia boków trójkąta. Bowiem mając konkretne działanie oznaczone konkretnym kolorem to wyniku tego działania poszukujemy również w tym samym kolorze. Dokładając tak trójkąt do trójkąta w rezultacie otrzymamy piramidę. Układając piramidę należy zwrócić uwagę na gwiazdki... one tak jak boki trójkątów też muszą tworzyć całość. Aby otrzymać całą piramidę, dziecko musi rozwiązać aż 63 działania. To całkiem sporo. Zadania są na różnych poziomach trudności... są przykłady, które Kuba śmiga ale są i takie, nad którymi musi się trochę zastanowić :)


Oby więcej takich pomocy pojawiało się na rynku! My je uwielbiamy i nie wyobrażamy sobie bez nich naszej domowej edukacji.


PIRAMIDA MATEMATYCZNA mnożenie i dzielenie do 100


Prześlij komentarz

0 Komentarze