Kicia Kocia nowości


4latka lubi, gdy się jej czyta a 6latka z radością czyta już sama. Najchętniej sięgają po książki, w których treść jest prosta i krótka dzięki czemu dziecko bez problemu rozumie o czym się mu czyta czy też o czym samo przeczytało. Książki, o których dziś będzie zdecydowanie to jedne z ulubionych książek do samodzielnego czytania przez moją 6latkę.


Na początek książka dla nieco młodszych dzieci. Książka, z którą dziecko nauczy się nazywać poszczególne elementy zastawy stołowej oraz sztućców. Dowie się, że nie wolno dotykać garnków znajdujących się na kuchence, a wszystko za sprawą wyprawy Kici Koci i jej młodszego brata do kuchni. Rodzeństwo wspólnie przygotowuje podwieczorek. Jak poradzą sobie z tym zadaniem?


Książeczki z Kicią Kocią zawsze poruszają ważne tematy, które prędzej czy później będziemy omawiać ze swoimi dziećmi. Stanowią świetny wstęp do takich właśnie rozmów. W najnowszej książeczce został poruszony jakże ważny temat niepełnosprawności, pokazujący najmłodszym, że niepełnosprawność nie jest żadną barierą, że ludzie pomimo swoich deficytów są takimi samymi ludźmi jak my i pragną tak jak my dobrze funkcjonować w społeczeństwie. Kicia Kocia ze swoimi przyjaciółmi gra w piłkę w parku. Wszyscy dobrze się bawią do momentu, gdy piłka gdzieś przepada. Nikt nie może jej odnaleźć. Udaje się to chłopcu jeżdżącemu na wózku. Dołącza on do towarzystwa i pomimo swojej niepełnosprawności doskonale się bawi. Jak to możliwe dowiecie się czytając Kicię Kocie grającą w piłkę.
Kicia Kocia uczy dzieci również asertywności pokazując, że nie zawsze to, co nam się podoba, jest dobre dla innych. Do grona przyjaciół Kici Koci dołącza nowy chłopiec, który ma pomysł na nową zabawę. Zabawa ta jednak nie podoba się innym. Kicia Kocia wyjaśnia nowemu koledze, że dobra zabawa jest wtedy, gdy wszyscy ją akceptują. Czy uda się im znaleźć zabawę, w której wszyscy będą się wyśmienicie bawić?

Z Kicią Kocią dzieci nauczą się, że warto dbać o środowisko segregując śmieci. Kicia Kocia razem z babcią przygotowuje deser, po czym sprzątają w kuchni... Kicia wyrzuca listki z obranych truskawek do kubełka, kubeczek po jogurcie ląduje w pojemniku na plastiki. Dzieci dowiedzą się, że przeterminowane i niepotrzebne lekarstwa również wyrzuca się do specjalnych pojemników znajdujących się w aptekach. Poruszona jest również kwestia zakupów i torby wielorazowej.

Wśród książek z Kicią jest też taka, która nie zawiera żadnej nauki dla dzieci. Jest tylko czysta zabawa, bez sprytnego przekazywania mądrości ;) Takie książki też są potrzebne. Kicia wychodzi na spacer z przyjaciółmi, jeżdżą na sankach, robią orzełki na śniegu, grają w hokeja na lodzie, lepią bałwana i rzucają się śnieżkami... ot, fajnie się bawią. 
Prześlij komentarz

0 Komentarze