Po ciemku, czyli co się dzieje w nocyNoc jest od spania, a dzień od brykania. Tak twierdzą moje dzieci i pewnie jeszcze długo żyłyby w nieświadomości, aż tu bach... przyszła książka od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy. Duży format robi wrażenie, twarda okładka, kolorowe, ciepłe, wręcz bajeczne ilustracje. Ilustracje, które chce się przeglądać, analizować. Ilustracje, które stanowią idealną całość z krótkimi informacjami wypełniającymi książkę.

Dla większości z nas, tak jak i dla moich dzieci noc jest porą, kiedy śpimy, a nasz organizm regeneruje siły. Ważne jest aby przespać odpowiednią ilość godzin by móc na drugi dzień z nową energią funkcjonować. Ech jak się ma czwórkę dzieciaków w tym wymagającego nawet nocą niemowlaka to ciężko o tą energię... Autorka w książce wyjaśnia, czym są fazy snu, jak je się dzieli i co się dzieje w czasie ich trwania. 
Poza wiedzą podstawową, autorka przekazuje również tą bardziej specjalistyczną wiedzę i odpowiedzi na nietypowe pytania... dlaczego większość dzieci rodzi się nocą, jak wygląda noc polarna w Norwegii, czy chociażby to w jakich pozycjach zasypiają zwierzęta. Przeczytać możemy również różne ciekawostki... wiedzieliście ile wynosi rekord niespania? Otóż... 264 godziny 12 minut to ponad 11 dób... WOW - ja po jednej wyglądam jak zombie. Oczywiście autorka nie omieszkała napisać jak to niespanie wpłynęło na człowieka. 
Autorka nie skupia się tylko na samym śnie i jego walorach. Wyjaśnia chociażby fazy księżyca i jego działania na pracę ogrodników. Wyjaśnia również dlaczego gdy u nas jest noc, to po drugiej stronie świata jest dzień. Jako ciekawostki wspomina o miejscach, gdzie noc/dzień trwa nawet kilka miesięcy i jak z tym faktem radzą sobie mieszkańcy tamtych okolic. 

Ogrom pracy autorki włożony jeśli chodzi o ilość zgromadzonych informacji i przedstawienie ich w tak przejrzysty, prosty a zarazem imponujący sposób. Brawo! Jestem pod ogromnym wrażeniem, że z da się tyle wyciągnąć ze świata, gdy słońce znika z oczu, a wita nas ciemność :)
W nocy na świecie dzieją się fascynujące rzeczy i o nich dowiemy się właśnie z tej książki.

POLECAMY!

Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy.

Prześlij komentarz

0 Komentarze