Puchatkowe love


Któż z nas nie zna tego sympatycznego misia... misia o niezbyt dużym rozumku i wielkim serduchu? Miło jest powrócić do swojego dzieciństwa za pomocą takiej książki.Do tej pory książki z Kubusiem w roli głównej ze względu na ich objętość czytałam osobiście. Od niedawna starsze dzieciaki mogą przygody tego sympatycznego misia czytać samodzielnie. Wydawnictwo Egmont wydało właśnie dwie wspaniałe książeczki.


Książeczki, w których ilustracje przeważają nad tekstem. W dodatku ilustracje bardzo kolorowe, bardzo kubusiowe... dzieciaki uwielbiają je przeglądać. Książeczki napisane większą czcionką zdecydowanie ułatwia "życie" mojej 6latce.


O czym przeczytamy w książkach?

O życzliwości... dzieci za sprawą Kubusia i jego przyjaciół dowiedzą się czym jest życzliwość? W jaki sposób możemy ją sobie wzajemnie okazywać? W Stumilowym Lesie zawsze wiele się dzieje. Tu wszyscy trzymają się razem i mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji. Czy zdołają jednak pomóc Kłapouchowi, którego ogon został przygnieciony przez kamień? Czy każdemu z bohaterów uda się zrobić coś życzliwego dla innych... tak, tak... Puchatek wpadł na pomysł gry w bycie życzliwym, polegającą na tym, aby wzajemnie pomagać sobie w codziennym życiu, obdarowywać przyjaciół i o nich pamiętać:) On ma wspaniałe pomysły, prawda?


W drugiej książeczce również jesteśmy świadkami ogromnej dawki życzliwości... widzimy bowiem jak wszyscy przyjaciele ze Stumilowego lasu z ogromną troską opiekują się małą kaczuszką, którą znalazł Kubuś. Kaczuszka została w gnieździe, podczas gdy mama kaczka wraz z pozostałymi kaczątkami, udała się na wodę. Wszyscy próbują odnaleźć jego mamę. Czy uda się im ta sztuka? Jakie przygody przeżyje małe kaczątko? 


Mam cichą nadzieję, że powstaną kolejne książeczki z tej serii. Moje dzieciaki je pokochały :)

Kubuś i przyjaciele. Kubusiowa lekcja życzliwości.
Kubuś i przyjaciele. Kubuś i kaczątko.


Prześlij komentarz

0 Komentarze