Puzzle od Wydawnictwa Nasza KsięgarniaWydawnictwo Nasza Księgarnia to jedno z najfajniejszych wydawnictw jeśli chodzi o książki dla dzieci. Uwielbiam je ja, uwielbiają moje dzieci. Wśród wielu książek znajduje się wiele bestselerowych serii. Najnowszym hitem jednak nie są książki, a puzzle, które właśnie wyszły spod skrzydeł Wydawnictwa. Rewelacyjny pomysł na stworzenie ich na bazie ilustracji i grafik z jakże lubianych przez dzieci książeczek. Mistrzostwo!


Puzzle są perfekcyjnie wykonane... znakomita jakość, druk, wykrój elementów... sama przyjemność układać takie puzzle. 


Na pierwszy pokażę Wam serię z Puciem... puzzle dla tych najmłodszych i początkujących wielbicieli układanek. Puzzle dwuelementowe, Puzzle pięcieo-elementowe, Puzzle 3w1.


Puzzle dwuelementowe Czego brakuje?
Spotykamy tu Pucia w różnych sytuacjach, w których czegoś brakuje... Dziecka zadaniem jest dopasować brakujący element do właściwego obrazka. Zadanie niby banalne ale dla 2latka to prawdziwe wyzwanie.
Puzzle pięcio-elementowe Co tu pasuje?
Puzzle składają się z 5 obrazków głównych oraz 20 uzupełniających. Na obrazkach głównych jest Pucio w znanych dziecku codziennych sytuacjach (np. jedzenie posiłku, poranna toaleta, ubieranie się). Elementy uzupełniające przedstawiają pojedyncze obiekty zaprezentowane także na obrazku głównym (np. kanapka, szczoteczka do zębów, czapka). Dziecka zadaniem jest dopasowanie do głównych puzzli elementów uzupełniających.
Puzzle 3w1 to kolejny puzzlowy etap, na który wskakują dzieci po przejściu przez 2-elementowe czy 5-elementowe puzzle. Do ułożenia są 3 obrazki na różnym stopniu trudności... 16-elementowe, 20 i 24-elementowe. Dziecko ma za zadanie ułożyć 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 elementów. Obrazki przedstawiają Pucia i jego rodzinę. Uwielbiamy te "puciowaty" styl.
Pozostałe puzzle to puzzle dla starszych dzieci. Dwa małe pudełka skrywające w sobie po trzy układanki, których spód puzzli podzielony został kolorystycznie, a więc nie ma obaw, że się pomieszają. Liczba elementów każdej z układanek jest różna 16, 20, 24 jednak wszystkie po złożeniu są w wymiarze 20x20. Jedne z nich obrazują książkę Ptaki, drugie zaś to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji...  

Ostatnia seria puzzli to puzzle dla starszych przedszkolaków oparte na książkach z serii rok w... Krainie Czarów oraz w Lesie. Dwa duże pudełka z wielkoformatowymi układankami o liczbie elementów 54. Mamy tu dwie krainy jedną pełną magii a drugą leśną. Świetny pomysł... moje dziewczyny na widok puzzli od razu poleciały po książki, wskazując w nich strony, które przedstawiają obrazek z ułożonych puzzli.

Jeszcze większy format ilustracji, mnogość detali sprawia, że jest to doskonałe źródło do kolejnej dawki opowiadania, wyszukiwania i zabawy. Uwielbiamy!

Obok tych puzzli nie można przejść obojętnie. To takie puzzlowe must have.

Polecamy z czystym sercem!https://nk.com.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze