Wielkanocne kodowanie z kostkamiInspiracją do tego wpisu było moje osobiste matematyczne guru, której to pomysły zawsze mnie zaskakują, a szczęka zawsze opada mi na podłogę ;) Zainspirowana postem z choinkami KLIK, stworzyłam wielkanocną wersję tej zabawy, rozszerzając nieco jej możliwości.


Do zabawy potrzebujecie szablon jajka, kredki i kostkę do gry, a właściwie nawet trzy kostki.

Pierwsza wersja zabawy to kolorowanie poszczególnych kółek zgodnie z tym co pokaże kostka. Każdej liczbie oczek przypada inny kolor kredki. Takie wielkanocne kodowanie... Zabawa dla najmłodszych przedszkolaków, które dopiero poznają cyferki i uczą się liczyć.
W drugiej zabawie wykorzystujemy kostkę z oczkami oraz kolorową kostkę. Dziecko rzuca obiema kostkami, zlicza liczbę oczek, odszukuje ją na pisance, oraz koloruje na taki sam kolor, który wskazuje kolorowa kostka.

Trzecia zabawa to zabawa dla starszych przedszkolaków, choć i nie jeden pierwszak może na niej poćwiczyć dodawanie w zakresie 12. Dodawanie w zakresie 12 bowiem do zabawy używamy dwie kostki z oczkami. Dziecko rzuca obiema naraz, dodaje liczbę oczek do siebie i koloruje według kodu. Pisząc ten post przyszła mi do głowy jeszcze jedna zabawa... zamiast gotowego, "sztywnego" kodu, można użyć kolorowej kostki :)
I co Wy na to?

Jak poradziły sobie moje przedszkolaki, zobaczcie na filmiku...


Jeśli jesteś zainteresowana/y otrzymaniem powyższych kart pracy napisz do mnie :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pamiętaj, że otrzymane karty są przeznaczone tylko i wyłącznie do Twojego domowego użytku a nie na sprzedaż.https://bajdocja.blogspot.com/2019/03/matematyka-na-swieta-4-zaproszenie.html?fbclid=IwAR1Lmf-PTidYAD3phsALbKSuoz0DydZCRzDZlRfw7BUbrcXbt5iR08zsOv4

Prześlij komentarz

0 Komentarze