Cześć, ZIEMIO!


Bardzo lubimy książki, w których dzieje się dużo, które nie tylko uczą ale i bawią, które ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość. Nie piszę tego bez powodu bowiem taka właśnie jest nowość Wydawnictwa Dwie Siostry.
Cześć, Ziemio! to zwariowana, rysowana dziecięcą kreską wyszukiwanka, w której w ciągu jednego dnia śledzimy przygody sześciorga mieszkańców różnych kontynentów. Tylko sześciorga? Aż sześciorga i możecie uwierzyć bądź nie... dzieje się tu sporo. Z godziny na godzinę wszystko wygląda inaczej. Razem z bohaterami mamy okazję sprawdzić jak wygląda zmiana czasu na świecie, ale także jak niezwykle może wyglądać dzień, w zależności od tego, gdzie akurat się znajdujemy. Przygodę rozpoczynamy w chwili, kiedy Europa budzi się do życia. W tym samym czasie jednak w Azji jest już południe, a w Amerykach jeszcze noc. Ot, taka podróż palcem po mapie.

16 rozkładówek, a akcja każdej z nich przesuwa się o godzinę do przodu.


Na każdej stronie znajdziemy pytania, które nie dotyczą jedynie wskazania miejsca danej postaci, przedmiotu, czy zwierzęcia. Zapewne zauważyliście, że nie jest to typowa mapa świata... brakuje na niej całej Australii, dużego fragmentu Afryki, praktycznie całej Ameryki Południowej, wielu dużych krajów wyspiarskich czy Antarktydy.
 Wspaniała książka dużego formatu. Zdecydowanie nie jest to książka typu na jeden raz i kurzy się na półce. To książka, którą za każdym razem gdy po nią sięgniemy będzie odkrywać przed nami nowe, nieodkryte wcześniej szczegóły.

POLECAMY!Prześlij komentarz

0 Komentarze