Dziękuję Ci, Panie Boże - modlitwy dla dzieci
Były książeczki dla starszych dzieci, dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, ale nie może zabraknąć również książeczki dla młodszych dzieci, dzieci które dopiero uczą się co to jest modlitwa. Książeczka idealna dla przedszkolaków. Książeczka pokazująca dzieciom, że modlić można się o każdej porze, wszędzie, w każdej sytuacji i o wszystko jednocześnie prosząc, dziękując i przepraszając. Prosty a jakże piękny sposób. 


Zazwyczaj modlimy się kiedy się budzimy albo zasypiamy, ale możemy modlić się również w ciągu dnia, gdy się bawimy, świętujemy, uczymy. W sytuacji trudnej ale i radosnej, w czasie świąt i w dni powszednie. Modlić się należy również za bliskie nam osoby. Książka ta wspaniale pokazuje to dzieciom.
Krótkie modlitwy pokazują najmłodszym, że proste płynące z serca słowa są tak samo ważne co te wyuczone na pamięć często gęsto przez dzieci jeszcze niezrozumiałe. Modlitwy te pomagają dzieciom (ale myślę, że i nie jeden dorosły mógłby się z tą książeczką zaprzyjaźnić) w budowaniu relacji i w kontaktach z Panem Bogiem od najmłodszych lat.  

Wszystkie modlitwy w książeczce zostały podzielone na pięć grup... za tych, których kocham, kiedy potrzebuję pomocy, kiedy świętuję, w ciągu dnia oraz przed snem.
Dziękujemy Wydawnictu Promic za tak mądrą i wartościową książkę dla najmłodszych.


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze