Dzień Dziecka z Wyd. Epideixis
Dzień Dziecka to szczególny dzień dla wszystkich dzieciaków. U nas to podwójne święto bowiem dzień później swoje urodziny obchodzi mój starszy przedszkolak. Generalnie nie jestem zwolenniczką grających, świecących czy interaktywnych zabawek, choć kilka z nich znalazłoby się u nas w domu. Uwielbiam za to wszelkie pomoce edukacyjne, bez których nie wyobrażam sobie rozwoju moich dzieciaków. Co ważne... moje dzieciaki zabawę z nimi traktują jako zabawę a nie naukę. To najlepszy dowód na to, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa! Od zawsze to powtarzam i powtarzać będę.

Dziś chciałabym Wam pokazać nasze ulubione pomoce, po które moje przedszkolaki sięgają najczęściej...

Numer 1 to bez wątpienia system PUS i paleta. Dzieciaki zawsze mają je pod ręką, bowiem oba zestawy leżą w dostępnym dla nich miejscu, nie gdzieś schowane wysoko na półce. Wiadomo nie sięgają po nie codziennie ale jednak sięgają po nie najczęściej. Oba zestawy mają to do siebie, że posiadają wiele książeczek czy tarcz co sprawia, że zabawa nimi się nie nudzi i jest różnorodna.

O systemie PUS możecie przeczytać TUTAJ
Paletę opisywałam TUTAJ i TUTAJ.


Drążki edukacyjne to chyba jedna z pierwszych pomocy, które się u nas pojawiły... o ile dobrze pamiętam to Kubek był wtedy słodkim 3latkiem! Dziś ma 8, a zabawka wygląda jak nowa :) Przeżyła zabawy trójki dzieciaków, aktualnie swoje pierwsze próby zabawy nimi podejmuje nasz roczniak :) Zabawka nie do zdarcia!

O drążkach możecie przeczytać TUTAJ.

A jak wygląda zabawa nimi możecie zobaczyć poniżej... swoją drogą to był chyba jeden z moich pierwszych filmików :DKolejny hit to memo... pojazdy i zwierzęta... rewelacyjne klocki dające ogrom możliwości zabawy, a takie zabawki lubię najbardziej. 

O memo możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ.gra dla dzieci 

Studnia Jakuba... niby zwykłe drążki, a jednak niezwykłe... nie mogło ich u nas zabraknąć.

O Studni Jakuba i jej możliwościach możecie przeczytać TUTAJ.


Entliczek Pentliczek wspaniała zabawka sprzyjająca m.in. rozwojowi motoryki małej czy koordynacji wzrokowo-ruchowej. Aktualnie zabawka ta przeżywa u nas drugą młodość ;)

Możecie przeczytać o niej TUTAJ.Jedna z lepszych jak nie najlepszych układanek dla maluchów... Wśród zwierząt zdobyła nie tylko moje serce ale i moich dziewczynek, kiedy to zaczynały przygodę z układankami. Dla najmłodszej pociechy już kupiłam... leży i czeka na nią cierpliwie na półce :)

O układance możecie przeczytać TUTAJ.


Wymieniając nasze ulubione zabawki, nie może zabraknąć Stonogi Agaty, o której możecie poczytać TUTAJ.


Dla starszych dzieci polecam grę w kółko i krzyżyk w pus-owym wydaniu... Tres, o którym możecie przeczytać TUTAJ.Zestawienie to mogę z czystym sercem polecić Wam jako pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka czy jako prezent urodzinowy. Sprawdzone i wiem, że zabawy nimi "zdają egzamin" :) Dodatkowo teraz możecie większość z tych produktów znaleźć w obniżonej cenie... KLIK


ps. pisząc ten post nie dowierzam jak szybko mija czas... na większości zdjęć moje dzieciaki mają po 2-3 a nawet 4 latka, teraz to już dorosłe przedszkolaki a najstarszy za chwilę kończy 2klasę. Szok... Uwielbiam wracać do tych i nie tylko tych zdjęć :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze