Kosmiczne puzzle na Światowy Dzień Kosmosu
21 maja obchodzony jest Światowy Dzień Kosmosu. Dlatego dziś pokażę Wam prawdziwą perełkę jeśli chodzi o kosmiczną pomoc edukacyjną dla dzieci przedszkolnych. Moje domowe przedszkolaki pokochały ją od pierwszego wejrzenia. Temat kosmosu długo przewijał się po domu, aktualnie chwilowy przestój.

Poznaję Układ Słoneczny to wspaniała nauka przez zabawę, a nie od dziś wiadomo, że taki sposób zdobywania wiedzy jest najlepszy.


Poznaję Układ Słoneczny to zestaw... książeczka i duże, kosmiczne i jakże wyjątkowe puzzle podłogowe. Dlaczego puzzle są wyjątkowe? Dlatego, że przemawia przez nie prostota, a efekt po ułożeniu zachwyca. Dzieci układając puzzel do puzzla poznają kolejność planet od Słońca oraz ich charakterystyczne cechy. Co ważne... jeśli dzieci będą próbować ułożyć puzzle w niewłaściwej kolejności, one najzwyczajniej w świecie nie będą do siebie pasowały. Wszystkich puzzli jest 12, a ich jakość wykonania przetrwa nie jedną zabawę.

Wspaniałym uzupełnieniem kosmicznych puzzli jest równie kosmiczna kartonowa książeczka, która zawiera wierszyki o poszczególnych planetach i Słońcu. Wierszyki te wpadają w ucho, a ich krótka forma jest łatwa do przyswojenia dla dziecka.

Cały zestaw możecie zakupić w sklepie Pepito, gdzie znajdziecie również mnóstwo dodatków do kreatywnego działania z dziećmi i nie tylko. Na stronie Pepito możecie również kupić scenariusz zajęć do wykorzystania w przedszkolu :)POLECAMY ten kosmiczny zestaw!

Prześlij komentarz

0 Komentarze