Nauka matematyki z MATMAG.plRekolekcje, przerwa wielkanocna, strajk, przerwa majowa... wszystko to sprawiło, że dzieciaki siedziały w domu prawie calutki miesiąc. Pogoda była w kratkę, a więc czymś zająć ich trzeba było... troszkę podziałaliśmy twórczo ale i naukowo. Jako, że nie posiadam ostatnio ani czasu ani chęci na tworzenie dla nich kart pracy, ratuję się czym mogę... przekopując internet w poszukiwaniu ciekawych programów edukacyjnych natrafiłam na serwis MATMAG i oczy się mi zaświeciły :D


MATMAG to matematyczny portal edukacyjny, który jest najbardziej rozbudowaną polską platformą e-learningową do nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych. Wszelkie zadania w serwisie oparte są o podstawę programową, uporządkowane zgodnie z materiałem w podręcznikach szkolnych. 

Dzieciaki... zarówno oba moje przedszkolaki jak i drugoklasista działają na platformie ponad miesiąc. Jakie są nasze spostrzeżenia?

Zacznę od swoich...
Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zadań i ich różnorodności w każdej klasie tzn. w klasie 1 i 2 bo w tychże klasach działamy. Nie ma tu nudy! Każde zadanie ma dwa tryby działania... gra - rozwiązywanie zadań na czas i rywalizacja z innymi dziećmi oraz nauka - dziecko ćwiczy spokojnie, własnym tokiem, bez licznika czasu. Każdy rodzic ma możliwość sprawdzenia historii postępów dziecka.
Na plus zaliczam również cenę, która jest niezbyt wygórowana... niecałe 13zł miesięcznie przy wykupieniu rocznego abonamentu.

Minusy bo takich się też dopatrzyłam... brak możliwości logowania więcej niż jednego dziecka na ten sam adres mailowy. Każde dziecko przy pomocy adresu e-mail loguje się na siebie i ma swoje statystyki - historię postępów, oraz samodzielnie występuje w rankingu portalu.

Brak możliwości zmiany klasy na wyższą w trakcie trwania roku szkolnego - tu również daję minus. Ja mojemu drugoklasiście wybrałam klasę 2, klasę do jakiej aktualnie uczęszcza. Cóż głupia nie pomyślałam, że on wiedzę z 2 klasy opanował już dawno, a w dodatku mamy koniec roku szkolnego więc nawet tak czy siak wiedzę z 2 klasy zdążył już nawet dobrze utrwalić. Tak więc korzysta on z tryby gry i cieszy się ze zdobywanych punktów w rankingach :)
Zamiana klasy odbywa się każdego roku w wakacje, najchętniej wybrałabym mu już klasę 4 ;) zobaczymy czy się uda ;)

A jakie są opinie dzieciaków?
Drugoklasista z dobrze opanowanym materiałem - zachwyt pełną parą i radość, gdy wskakuje na pierwsze miejsce w rankingu. Bez wątpienia system zdobywania punktów i ranking to dodatkowe impulsy mobilizujące dzieci do nauki, do utrwalania wiedzy wprowadzające elementy współzawodnictwa, rozrywki i zachęcające dzieci do powrotu na stronę. Kubula bardzo lubi czytać komentarze innych dzieci, a nawet spodobało mu się pisanie swoich :)
Co do moich przedszkolaków... 5 i 6 latka siadają chętnie do zadań i choć do 1 klasy mają jeszcze długą drogę to już są w stanie rozwiązywać zadania chociażby z zakresu dodawania i odejmowania do 10, a starszy przedszkolak wychodzi szczebel wyżej... pierwsze próby dodawania w zakresie do 20 ma już za sobą. Dziewczyny są nieco zasmucone, bowiem im punkty w rankingu rosną zdecydowanie wolniej niż bratu. W ogólnym rankingu portalu zapisywane są najlepsze wyniki użytkownika, to znaczy po jednym (rekordowym) wyniku z każdego rozwiązanego zadania. Jeżeli rozwiązujesz zadanie nie pierwszy raz i dzisiejszy wynik nie jest Twoim rekordem, nie zmienia on ilości punktów w rankingu portalu. I należy dodać też, że dziewczynki grają w trybie nauka. Nie mniej zawsze jest "wojna" która ma rozwiązywać zadania jako pierwsza :) 
Podsumowując... uważam, że uruchomienie takiego edukacyjnego portalu dla dzieci jest świetnym pomysłem i z pewnością przedłużę dzieciakom abonament na kolejny rok szkolny. Takie urozmaicenie nauki zawsze pozytywnie wpływa na moje dzieciaki. One są jeszcze na etapie, że takie rozwiązywanie zadań to granie na komputerze, a ja nie wyprowadzam ich z błędu. One nie traktują tego jako nauki a jako zabawę i tego się będę trzymać ;)

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze