Książki o emocjach - Egmont


Uczucia to bardzo poważna sprawa ;) Każdy z nas je ma. Nieważne czy negatywne, czy pozytywne – zawsze w znacznym stopniu oddziałują na nasze zachowanie i relacje z innymi osobami. Nie ważne czy dorosły czy dziecko. Dzieci maja o tyle trudniej, że nie wszystko rozumieją. W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o uczuciach, w jaki sposób im tłumaczyć, pomóc zrozumieć? Najlepszym sposobem są książki.

A my bardzo lubimy "mądre" książeczki, które pozwalają dzieciom zrozumieć emocje.


Kolorowe okładki, mnóstwo emocji na twarzach dzieci już od pierwszych chwil zaintrygowały moje dzieciaki. Po zajrzeniu do środka książeczki okazały się strzałem w 10! Książeczki kreatywne, w których dziecko aktywnie bierze udział wypełniając kartkę za kartką, odpowiadając na pytania, poznając przy tym własne emocje. Każda książeczka zawiera aż 100 różnych zadań!


I tak Moje emocje. Akceptuję, co czuję zawierają zadania dotyczące rozpoznawania emocji, nazewnictwa, empatii i współodczuwania, edukują o dopaminie czy serotoninie.

Pewność siebie. Akceptuję, co czuję
uczy, co robić, aby dziecko było pewne siebie i dobrze się ze sobą czuło. Książka pomaga otworzyć dziecko na świadomość swoich mocnych stron. 

Strach - wróg czy przyjaciel? Akceptuję, co czuję pomoże dzieciakom oswoić swoje lęki. Rozwiązując ćwiczenia z tej książki dzieciaki poznają praktyczne i skuteczne techniki przeciwlękowe – mogą m.in. samodzielnie przygotować spray na potwory! Dowiadują się, że odrobina strachu jest w życiu niezbędna do podjęcia wyzwań, a jego brak może zamknąć oczy na niebezpieczeństwo. 
 Zadania są różne... od dopasowywania treści, odpowiedzi na pytania, przez różne quizy, wycinanki i naklejki, testy wyboru, orgiami,  rysowanie. Cały wachlarz różnorodności, której celem jest wypracowanie w dziecku poczucia akceptacji i zadowolenia z samego siebie. 

Proste i trafne grafiki, gruby papier oraz neonowe kolory – nie można przejść obojętnie obok tych pozycji.Moje emocje. Akceptuję, co czuję

Pewność siebie. Akceptuję, co czuję
 

Strach - wróg czy przyjaciel? Akceptuję, co czuję


Prześlij komentarz

0 Komentarze