Mydełka DIY - świetny pomysł na urodzinowy prezent


Wczoraj nasza Olcia świętowała swoje 6 urodziny. Był tort, słodkości, lody, piniata i oczywiście wymarzone prezenty. Rodzeństwo przygotowało dla niej specjalne laurki i coś od siebie... własnoręcznie zrobione mydełka. Mydełka nie byle jakie... kolorowe i pachnące.


Wykonanie takich mydełek nie dość, że okazuje się dziecinnie proste to jeszcze daje dużo radości dzieciakom.

Co jest potrzebne aby przygotować takie mydełko?

Przede wszystkim baza, którą jest gliceryna. Można ją kupić w bloczkach o różnej wadze od 500 g do nawet 10 kg. Najlepiej sprawdzają się te kilogramowe, przynajmniej ja taką wielkość wolę. Pozwala ona bowiem na wykonanie kilkunastu mydełek różnej wielkości. Gliceryna jest dostępna w różnych kolorach... bezbarwna, super natural czy biała. Każda z nich jest fajna i daje zupełnie inny efekt końcowy wyprodukowanych mydełek. Aby nadać mydełkom barwę potrzebujemy barwniki, im większa gama kolorystyczna tym jest ciekawiej i mamy większe pole do popisu.


Naszym mydełkom możemy nadać zapach. Ja wybrałam dzieciakom najlepszy z możliwych... zapach gumy balonowej! Ale wybór zapachów jest naprawdę ogromny.


Do przygotowania mydełek potrzebujemy również foremki. Te mogą być plastikowe bądź silikonowe. Osobiście polecam te drugie :)


Aby przygotować bazę musimy skorzystać z mikrofali (można próbować w kąpieli wodnej ale czas ich wykonania znacznie się wydłuży, a wszyscy doskonale wiemy jak niecierpliwe potrafią być dzieci). 

Dobór barwników, zapachu i kształtu to już tylko czysta wyobraźnia dzieci. Zobaczcie sami jaki mydełka udało nam się przygotować...

Mydełka mogą być jednokolorowe, wielokolorowe, mogą skrywać w sobie płatki róży. Wystarczy je ładnie zapakować i mamy cudny prezent urodzinowy... taki ot serca!
Mydełka glicerynowe to genialna zabawa nie tylko dla dzieci. Uwierzcie mi... sama pokusiłam się o stworzenie kilku ;) 

Nasza solenizantka była ogromnie zadowolona z takiego prezentu. A to bardzo ważne bowiem zadowolić taką 6latkę nie jest łatwo ;)

Nie muszę Wam chyba pisać, że aktualnie mycie rąk odbywa się u nas co 5 minut :D


Potrzebne produkty nabyłam w sklepie EcoFlores


Mam również dla Was niespodziankę! Jeśli macie ochotę spróbować swoich sił w domowych mydełkach na hasło kreatywniewdomu otrzymasz 5% rabatu!


Mydlarnia internetowa

Prześlij komentarz

0 Komentarze