Niezwyczajne zawodyJakiś czas temu pokazałam Wam książkę z wymarzonymi zawodami dla przedszkolaków. Dziś również będzie o zawodach ale tych niezwyczajnych. Wszystko za sprawą nowości od Wydawnictwa Nasza Księgarnia... Niezwyczajne zawody.


12 niezwyczajnych zawodów (jednak czy rzeczywiście one takie są musicie zdecydować sami). Bo z zawodem nauczyciela, kucharza czy lekarza dzieci są oswojone od małego, wiedzą o nich sporo. Ale co z tymi zawodami mniej popularnymi czasami nieco tajemniczo brzmiącymi?


Rodzina Andrzeja jest niezwykła. Jej członkowie kochają to, co robią, a wykonują doprawdy ciekawe zawody! Mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. W rodzinie są też: kynolożka, architektka, pszczelarz, pilot balonów, pizzer, astronom czy dmuchaczka szkła. Nic dziwnego, że Andrzej nie wie jeszcze, kim będzie, kiedy dorośnie…


Krótkie, a jednocześnie treściwe opisy ograniczające się do najważniejszych informacji każdego zawodu uzupełnione o narzędzia/przyrządy, z których korzystają owe osoby.

Poza stronicami, które opowiadają stricte o krewnych Andrzeja i o tym, z jakimi obowiązkami i wyzwaniami wiążą się wybrane przez nich zawody znajdziemy również strony prezentujące różne ciekawostki... sylwetki znanych architektów i zaprojektowane przez nich budowle, poszczególne gatunki roślin czy rasy psów, najpopularniejsze rodzaje ciast na pizzę, znaki Zodiaku i wybrane gwiazdozbiory oraz polski alfabet manualny.


 

Wspaniała publikacja pokazująca dzieciom, że w życiu należy wykonywać takie zajęcia, aby cieszyć się z tego co się robi. Tylko robiąc to co lubisz a nawet kochasz możesz czerpać z pracy satysfakcję. 

Bardzo wartościowa książka, która bez wątpienia powinna znaleźć się w każdej bibliotece starszych przedszkolaków i dzieci klas wczesnoszkolnych.
Prześlij komentarz

0 Komentarze