Pamiętnik Czarnego Noska

Jest taki miś... pluszowy miś... miś, który siedzi grzecznie na sklepowej witrynie i marzy... marzy o tym by go ktoś pokochał, tak po prostu, pokochał dziecięcym serduszkiem. Pewnego dnia pojawia się mała dziewczynka... Małgosia, która zobaczywszy misia zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. Od tego dnia zostali wyjątkową parą, parą która wspólnie przeżyła wiele przygód od tych zabawnych po te niebezpieczne. Oboje są bardzo ciekawi świata. Wspólnie przeżywają każdy dzień, śmieją się i płaczą, wspólnie chodzą na spacery, jeżdżą na wycieczki, które niosą za sobą interesujące doświadczenia oraz pozwalają lepiej poznać świat. I tak dla przykładu mały miś pływa na łodzi, jedzie pociągiem, odwiedza góry, spędza noc w lesie. Ma również okazję zobaczyć, jak się żyje na wsi, podczas pobytu w Tatrach poznaje zwyczaje i tradycje góralskie.  Mały miś to taki mały ancymonek, który ciągle się gubi, wpada w jakieś tarapaty, poznaje nowych przyjaciół ale zawsze na końcu trafia w ramiona swojej właścicielki, w których znajduje miłość, ciepło i ukojenie. Latka mijają, a mała Małgosia dorasta, musi iść do szkoły. W szkole jak to w szkole, obowiązków przybywa, czasu na wygłupy ze swoim ukochanym misiem coraz mniej. Co stanie się z ich przyjaźnią? I co z tym wspólnego ma redakcja pewnego czasopisma? Sprawdźcie sami!

Wspaniała lektura opowiadająca o przyjaźni, dorastaniu, smutkach i radościach. Książka pokazująca wspaniałą więź, jaka została nawiązana między pluszak z dziewczynką. Większość dzieci posiada takie maskotki czy zabawki, bez których nie są odważni, które tulą w ramionach kładąc się spać. Moje dzieciaki takie mają. Każdy z nich ma swoją ulubioną, tą jedyną. Jedno dziecko ma malutkiego pluszaka, inne zupełnie ogromniastego. Dla każdego z nich to właśnie jego pluszak jest najważniejszy, najcenniejszy. I właśnie ta lektura pozwala młodemu czytelnikowi zrozumieć, że warto mieć przyjaciela nawet jeśli jest to tylko pluszowy miś, miś któremu może powierzyć swe zmartwienia, niepokoje czy troski.


Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, a każdy z nich to odrębna historia z życia misia lecz każdy w jakimś z sensie powiązany jest z poprzednim. Książkę zatem każdy samodzielnie czytający już czytelnik może spokojnie czytać rozdziałami.Książkę można zakupić w pakiecie z wersją z opracowaniem. O zaletach posiadania obu takich wersji pisałam tutaj.
POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze