Planuję drogę przejazdu – wstęp do kodowania


W dzisiejszych czasach bardzo na topie stało się kodowanie. Swoje pierwsze kroki w kodowaniu stawiają przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 i starsi. Osobiście bardzo mnie to cieszy bo nauka kodowania niesie za sobą samo dobro... uczy logicznego myślenia, wymaga dostrzegania i nazywania problemów oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań, uczy analizowania, wyciągania wniosków. Nie ma lepszej nauki niż nauka przez zabawę. Dlatego też w czeluściach internetu wyszperałam świetną pomoc w stawianiu pierwszych kroków w nauce kodowania dla moich przedszkolaków.


Zawartość zestawu to:

- podstawa z tworzywa, na której umieszczamy plansze i elementy drogi
- 4 plansze "sceneria"
- 16 kart zadaniowych
- 16 elementów drogi z tworzywa - droga prosta oraz zakręt
- garaż czyli meta
- samochodzik działający na baterieDo każdej planszy "scenerii" mamy po 4 karty z zadaniami. Karty te są na różnym stopniu trudności... są karty, których zadanie posiada kilka rozwiązań ale są i takie karty, które mają je tylko jedno. Elementem samokontroli jest oczywiście samochodzik, który postawiony na linii startu dotrze do mety. Ale prawidłowe rozwiązania znajdują się również na odwrocie każdej karty z zadaniem.
Na czym polega zabawa?

Wybieramy planszę ze scenerią, następnie kartę z zadaniem, ustawiamy pierwszy element drogi oraz garaż w miejscu, w którym znajdują się na karcie. Dziecka zadaniem jest tak manewrować elementami drogi i układać je aby samochodzik ustawiony na starcie dotarł do mety. Proste? Pewnie, że tak!

Każda z czterech plansz przedstawia scenerię podzieloną na 16 kwadratowych części - linie podziału zastąpione są otworami w punktach środkowych kwadratów - miejsca, w które wkładamy elementy drogi. Elementy drogi trzymają się stabilnie, nie przesuwają się, autko bez problemu jedzie po wyznaczonej trasie.

Moje domowe przedszkolaki są zachwycone tą genialną pomocą edukacyjną. One uwielbiają kodowanie, a dołączony do zestawu samochodzik jest prawdziwą atrakcją!

Z taką pomocą nauka kodowania to czysta przyjemność! Bardzo się cieszę, że dzieciaki mogą na niej rozwijać swoje zamiłowanie w tym kierunku :)


Ten świetny zestaw Planuję drogę przejazdu – wstęp do kodowania możecie kupić na stronie sklep.educarium.pl


pomoce dydaktyczne dla szkół i przedszkoli - educarium 

Prześlij komentarz

0 Komentarze