Bałtowski Kompleks TurystycznyWakacje to nie tylko czas błogiego lenistwa, odpoczynku od szkolnych obowiązków ale i czas większej aktywności jeśli chodzi o rodzinne wycieczki (przynajmniej w naszym przypadku tak jest). To w wakacje staramy się zapewnić dzieciom jak najwięcej rozrywki, jak najwięcej wycieczek i jak najwięcej czasu spędzonego razem. Dzieciaki uwielbiają nasze wspólne wypady, a gdy skądś wracamy od razu pytają gdzie jedziemy następnym razem. Mało tego są takie miejsca, do których lubią wracać. Jednym z nich jest Bałtów. Byliśmy tam 3 lata temu, jednak wtedy nie udało nam się skorzystać z wielu atrakcji. Powód? Dzieciaki były jeszcze zbyt małe. Dlatego powróciliśmy tam ponownie... 

Nasze wycieczki zawsze planujemy na tygodniu... jest znacznie mniej tłoczno niż w weekendy, a dzieciaki mogą poszaleć do woli bez tracenia czasu na stanie w kolejkach.

Bałtowski Kompleks Turystyczny to ogromny park rozrywki, w którym znajduje się JuraPark z blisko setką naturalnej wielkości dinozaurów. Trasa zwiedzania parku prowadzi przez ścieżkę dydaktyczną, podzieloną na okresy geologiczne. Obok ścieżki znajdują się też liczne tablice informacyjne. 

Sporą atrakcją dla dzieci jest z pozoru niewinnie wyglądająca piaskownica, w której to dzieciaki bawiąc się stopniowo odkrywają ogromny szkielet dinozaura.


Tajemniczą wioska przedstawicieli człowiekowatych sprzed ok. 30 tys. lat również robi na dzieciakach ogromne wrażenie.Z Parku Dino przenieśliśmy się do Parku Safari pełnego zwierząt... bydło szkockie, owce, kozy, jelenie, wielbłądy dwugarbne, lamy, dziki, strusie afrykańskie, emu, antylopy, kuce szetlandzkie, alpaki, muflony, daniele, żubry. Oj czego tu nie było :) Zwiedzanie odbywa się z pokładu amerykańskiego schoolbusa – zupełnie jak na prawdziwym, afrykańskim Safari w towarzystwie przewodnika. Już sama wyprawa takim autobusem to dla dzieci niezła frajda, a zaglądający do środka autobusu kuc to dopiero gratka!Wracając ze Zwierzyńca można wstąpić do Parku Miniatur, w którym to znajduje się aż 48 miniatur zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne znajdujące się w Polsce. Podczas spaceru po parku spotykamy takie budowle jak krakowski Wawel czy warszawski Zamek Królewski, Zamek w Niedzicy...
Dla dzieci "z miasta" atrakcją również są zwierzaki mieszkające w Zwierzyńcu Dolnym, po którym to spacerujemy pośród owieczek, kózek, osiołków i zabawnych małpek – makaków. Są tu też wielobarwne ptaki – ibisy, papugi, pawie i wiele innych. Mało tego, dzieciaki mogą owe zwierzątka pokarmić.Pośród wszystkich tych parków znajduje się jeszcze coś... coś co chyba kochają wszystkie dzieci... Park Rozrywki – karuzele, kolejki szynowe, roller coaster, eurobungy, zabawki dmuchane, basen z kulkami, gokarty, łódki – to tylko niektóre ze znajdujących się tutaj atrakcji. Jest też Kino Emocji Cinema 5D, w którym wyświetlane są efektowne filmy prezentujące powstanie wszechświata i czasy dinozaurów. 
Niestety brakło nam czasu (w sumie sił również przynajmniej nam rodzicom, bo dzieci szalałyby dalej - one chyba ładują się słońcem haha) na odwiedzenie Sabtówki czy chociażby z racji pogody skorzystania z atrakcji wodnych tudzież wodnego szaleństwa na źródlanej wyspie ale od czego będą kolejne wakacje?

My już wiemy dokąd pojedziemy :)

A Wy jak spędzacie wakacje?Prześlij komentarz

0 Komentarze