Magnetyzm w zabawieMagnesy czy to na lodówkę czy tablicę magnetyczną zawsze wzbudzają zainteresowanie wśród dzieci. A co powiecie aby zaprosić dzieciaki do wspólnego eksperymentowania z magnesami w roli głównej?


Pierwsza zabawa to zabawa w łowienie "rybek" - rybkami będą spinacze biurowe :) Pytanie brzmi... jak je wyłowić ze szklanki pełnej wody nie wkładając nic do środka szklanki? Otóż wystarczy magnes... W naszym przypadku jest to magnes przyklejony do drewnianego patyczka. Wystarczy dotknąć "magiczną różdżką" szklanki, a spinacze zostaną "złapane".


Kolejna zabawa polega na sprawdzeniu czy magnes przyciągnie do siebie spinacz w pozycji "pionowej". Pojedynczy spinacz zawsze uczepi się magnesu jak na zdjęciu poniżej.


Ale gdy zaczepimy ze sobą kilka spinaczy uda nam się osiągnąć zamierzony cel.


Ostatnia zabawa to magnetyczne labirynty. Wystarczy kawałek tektury, mazak, "magiczna różdżka" z magnesem oraz kapsle. Cała zabawa polega na przemieszczeniu kapsla od startu do mety. Sztuka ta wydaje się prosta ale dla przedszkolaka to spore wyzwanie, które na początku nie zawsze wyjdzie.
I jak się Wam podobają nasze magnetyczne zabawy?

Prześlij komentarz

0 Komentarze