Termy Szaflary z dziećmi - czy warto?Z naszych tygodniowych wakacji wróciliśmy jakiś czas temu, ale dopiero dziś znalazłam czas aby pokazać Wam jedną z atrakcji jaką zapewniliśmy dzieciakom będąc w górach. Całodniowa wyprawa na baseny to było to coś, czego nie mogliśmy pominąć planując wakacje. Nasze dzieciaki włącznie z roczniakiem uwielbiają wodę. Będąc tak blisko term nie mogliśmy ich nie odwiedzić. I choć zapowiadali chłodniejszy dzień z deszczem, nie przestraszyliśmy się pogody.

W skład Basenów Termy Szaflary wchodzą cztery baseny: dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne, trzytorowa zjeżdżalnia rodzinna  oraz brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią dla dzieci. Ze względu na dobrą pogodę z basenów wewnętrznych nie korzystaliśmy, dzieciaki wyśmienicie przebawiły się calutki dzień na świeżym powietrzu. Temperatura w basenach jest różna: 24-36 stopni, więc każdy może wybrać warunki najbardziej dla siebie dogodne. Ogromną zaletą basenów termalnych jest wysoko zmineralizowana woda, która ma zbawienne działanie dla organizmu i korzystnie wpływa na nasze zdrowie.


Baseny wyposażone są w wiele urządzeń do hydromasażu takich jak  bicze wodne, ławki do masażu, jeżyki, gejzery, urządzenia do masażu karku i części barkowej szerokimi i wąskimi strumieniami wody. Rodzice z powodzeniem mogą z nich korzystać, kontem oka obserwując swoje pociechy bawiące się w brodziku (oczywiście mowa tu chociażby o przedszkolakach, bo taki nasz roczniak wymagał 100% uwagi non stop).Brodzik składa się z 3 małych zbiorniczków wodnych przedzielonych niewielkimi pochyłymi platformami, które również mogą pełnić rolę zjeżdżalni. Jest tu też malutka fontanna.


Dorosłym, którzy lubią zorganizowane zajęcia w wodzie, na pewno spodoba się wodna zumba. Bardzo fajnie poprowadzone zajęcia, a sympatyczny pan prowadzący potrafił zachęcić do wspólnej zabawy całkiem pokaźne grono dorosłych w różnym wieku i różnej płci.

Jeśli chodzi zaś o dzieciaki to starsze z nich mogą poszaleć w kulach czy na łódkach.Atmosfera podczas pobytu marzenie. Dzieciaki zachwycone mogły w zupełności oddać się beztroskiej zabawie, którą organizowały im animatorki. Były konkursy, gry i zabawy. Było wesoło i mokro ;) Było tak jak to sobie wymarzyli.Dzień spędzony na świeżym powietrzu, aktywnie, czyli tak jak lubimy :)


Ci co na dłużej chcieliby zagościć w basenach termalnych mają taką możliwość bowiem ośrodek ten zawiera również apartamenty i restauracje. Nocując tu macie nieograniczony czasowo wstęp na cały kompleks basenowy i saunarium.

TERMY SZAFLARY na pewno tu wrócimy!

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze