Czytam Sobie w wersji EKOWydawnictwo Egmont ponownie zadziwia. Pierwszy raz zaskoczył nas blisko rok temu wydając serię książek dla dzieci Czytam sobie w nowej patriotycznej odsłonie. To tzw. seria z kotylionem, czyli bliżej ujmując książeczki powstałe z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Książeczki te budują świadomość narodowa u najmłodszych czytających już dzieci bowiem najwięcej tytułów znajduje się na poziomie pierwszym. I tu pełen podziw dla autorów... Ambitny temat, mocno wyszukane słownictwo, a przecież poziom pierwszy ma dużo ograniczeń... Nie ma dwuznaków i zmiękczeń. Bohaterowie serii oprowadzają dzieci po tematach związanych z niepodległością i patriotyzmem. Ale o tym mogliście przeczytać we wpisie poświęconym tymże właśnie książkom. Dziś Wydawnictwo Egmont zadziwia ponownie wypuszczając na rynek książeczki, które wprowadzają dzieci w zagadnienia związane z ekologią i tłumaczy, jak wielki mamy wpływ na otaczający nasz świat. Uczy najmłodszych, jak mogą dbać o nasze wspólne dobro – naszą planetę. Świetny pomysł, aby właśnie przez książki edukować dzieci w tym temacie.
W książeczkach dzieci znajdą pytania sprawdzające z jaką uwagą i zrozumieniem przebrnęły one przez wszystkie strony książki.

Książeczki oczywiście jak wszystkie z tej serii nagradzają trud dzieci włożony w przeczytanie książki poprzez naklejki i dyplom. Taka mała motywacja a może zdziałać wiele!Jakie zatem tematy zostały poruszone w tej serii? Jest książka, w której został poruszony temat segregacji śmieci, jest temat wody i dbania o nią. To tematy dla dzieci czytających na poziomie pierwszym.Z kolei dzieci lepiej czytające zmierzą się z tematem plastiku i dowiedzą się dlaczego nie wolno wyrzucać śmieci na plaży, jakie zagrożenie dla zwierząt niosą ze sobą plastikowe odpadki, a także jakie działania można podjąć, by nie zaśmiecać plaży i morza. Temat bardzo gorący i na topie w ostatnim czasie. Ale to nie wszystko bowiem książka z najwyższego poziomu porusza temat ochrony lasów i dbania o środowisko naturalne.Świetna seria budująca świadomość ekologiczną najmłodszych dzieci, dzieci wkraczających w świat czytelniczy, dzieci które jeszcze nie do końca wiedzą jak bardzo nasza planeta jest zagrożona i jak duży wpływ mamy na nią my... duzi i mali bowiem każdy z nas może podjąć działania dla dobra natury.

Czytam sobie EKO.

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze