Mnożenie i dzielenie - ćwiczeniówkiCi no nas czytają chociażby od czasu do czasu, doskonale wiedzą, że jakiś czas temu zajmowaliśmy się tabliczką mnożenia. Troszkę czasu jednak minęło i postanowiłam sprawdzić co zostało z naszej nauki (oczywiście przez zabawę) mojemu już trzecioklasiście. A najlepiej wiedze nam się sprawdza na "gotowcach", które skrzętnie wyszukuję wśród wydawnictw. Ci co nas czytają, doskonale wiedzą, że uwielbiam wyszukiwać prawdziwe perełki. I również takie właśnie dziś Wam pokażę :)


Mnożenie i dzielenie. Ćwiczenia wspomagające pamięciowe liczenie w zakresie 30, 50 i 100 to bardzo fajnie przygotowane książeczki dla uczniów chcących utrwalić sobie tabliczkę mnożenia. Praca na takim materiale to świetna zabawa. Rozwiązywanie kolejnych zadań wcale nie jest takie żmudne jakby się mogło wydawać, a wszystko za sprawą ogromnej różnorodności zadań jakie tu mamy. Tu nie ma mowy o szybkim znudzeniu się dziecka. Dodatkowo każda z książeczek pełna jest ilustracji, grafów, tabelek czy schematów, dzięki którym łatwiej jest opanować materiał. Zadania tekstowe umieszczone w książeczkach są również przedstawione w bardzo ciekawej dla dziecka formie.


Rozwiązywanie tychże zadań to również świetne ćwiczenie nie tylko z zakresu matematyki ale także logicznego i analitycznego myślenia. Zadania są stopniowane jeśli chodzi o trudność rozwiązywania... na początku dziecko rozwiązuje najłatwiejsze zadania by po ich opanowaniu zmierzyć się z nieco trudniejszymi. I to mi się podoba w tych książeczkach.Mnożenie i dzielenie to bardzo fajne pozycje, dzięki którym nasze pociechy mogą w domu ćwiczyć i utrwalać zdobytą wiedzę w szkole. Jestem pewna, że po przerobieniu wszystkich zadań 5 z kartkówki z tabliczki mnożenia gwarantowana!Najfajniejsza jest ostatnia część... zawiera różne zadania typu znajdź błąd, liczenie na czas a także pokazuje doskonale znaną nam metodę mnożenia przez 9 na palcach.

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze