Mój zeszyt obserwacji


Moje dzieciaki uwielbiają książki przyrodnicze, a gdy są one w formie "ćwiczeniówek" z góry wiadomo, że sprawdzą się u nas jak mało które. Wydawnictwo Egmont jest naszym ulubionym wydawnictwem jeśli chodzi o książki dla dzieci. Uwielbiamy ich serię książek Akademia Mądrego Dziecka, bowiem książki z tej serii są atrakcyjne i mają bardzo fajną szatę graficzną. Znajdują się w niej książki zarówno dla tych najmłodszych dzieci jak i dla tych nieco starszych.Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to cztery książeczki Owady, Drzewa, Pożywienie i Przyroda w mieście.

To co charakteryzuje wszystkie książki, to fakt, że posiadają urozmaicone zadania... książki nie tylko zawierają podstawowe informacje, które dzieci albo dzięki książeczkom zdobędą albo je utrwalą, ale również znajdą w nich cały ogrom zadań od uzupełniania, wycinania przez przyklejanie czy kolorowanie. Jednym słowem... nudno nie jest :)

POŻYWIENIE Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych pomoże rozwinąć świadomość żywieniową dziecka, bez nudnych, zniechęcających pogadanek. Choć pogadanki, pogadankami, bowiem co innego gdy język strzępi sobie mama, a co innego np. pani w przedszkolu. To co pani powie to przecież "świętość" i choćby mama mówiła to samo, nie ważne dopiero jak powie pani to się liczy. Z książką tą dzieciaki przekonają się, że nie wszystko możemy jeść. Jabłko kontra czekolada, zupa kontra frytki? Dzieci poznają również symbole, które mówią o tym, czy żywność produkowana jest z poszanowaniem środowiska. Dowiedzą się dlaczego warto wybierać produkty sezonowe i w jaki sposób rozpoznać produkty wysokoprzetworzone. Zdecydowanym plusem książeczki są przepisy w niej umieszczone... przepis na zupę dyniową czy bezglutenowe ciasteczka czekoladowe to tylko przykłady przepisów, które tu spotkamy. Prawdziwa skarbnica wiedzy o żywności nie tylko dla dzieci!DRZEWA Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to książka, w której dzieciaki poznają różne gatunki drzew, ich liście, dowiedzą się jak wygląda cykl życiowy drzewa i liścia, co one nam dają a także jak je chronić. Poznają również kreatywne zabawy, które można z drzewami zorganizować, oczywiście nie niszcząc ich. To tylko część tematów, które w książce zostały poruszone.PRZYRODA W MIEŚCIE Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych zaprasza dzieci do poznawania roślin i zwierząt żyjących w naszych miastach. Wspólnie będziemy szukać przyrody podczas spacerów, sprawdzimy jakie zwierzęta możemy spotkać w mieście nie tylko za dnia ale i nocą. Jak stworzyć ogród nie mając własnego ogrodu? Czy to w ogóle możliwe?  


OWADY Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to prawdziwa gratka dla miłośników owadów. Bez wątpienia świat owadów jest bardzo fascynujący, a zgłębianie jego tajników z tym tytułem to czysta przyjemność. Dzieciaki dowiedzą się gdzie mieszkają owady i czym się żywią. Dowiedzą się również w jaki sposób owady postrzegają kolory i zapylają kwiatki. Ale to nie wszystko! Prawdziwa gratka to odkrycie tajemnicy w jaki sposób możemy zwabić motyle :) Ja Wam jej nie zdradzę! Zapraszam do lektury.

POŻYWIENIE Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
DRZEWA Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych

PRZYRODA W MIEŚCIE Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
OWADY Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
 


Prześlij komentarz

0 Komentarze