Świat przyrodyJeśli chodzi o książki przedstawiające świat przyrody to na rynku możemy dostrzec ich ogromny wysyp. Wydawnictwa prześcigają się w coraz ciekawszych, bardziej innowacyjnych, bogato ilustrowanych publikacjach. I dobrze! Bo my uwielbiamy te książki i zajmują one specjalny regał w naszej domowej bibliotece.


Na książkę tę czekałam od momentu ukazania się jej w zapowiedziach. Od samego początku wiedziałam, że warto na nią czekać. Czy się opłacało? I owszem! Lektura jest wspaniała począwszy od jakości wydania, formatu, grubości stronic przez ilustracje pięknie oddające florę i faunę naszego świata aż po treść, która napisana jest przestępnym językiem i wbrew pozorom obszerności książki nie ma jej zbyt dużo. Jednym słowem mówić... dobra robota! Dobrze zaprojektowana książka.

W książce tej znajduje się aż 67 działów! To one mają na celu uświadomić nam, że to właśnie my mamy ogromny wpływ na naszą planetę, na stale ocieplający się klimat, na topniejące lodowce, na ginące gatunki zwierząt. To ona ma na celu uświadomić nam i naszym pociechom, że to co robimy ma ogromne znaczenie.
Książka ta zawiera aktualne informacje, nie przestarzałe, a te najnowsze. 

Książkę tę można czytać na dwa sposoby... idąc strona za stroną bądź skacząc między zagadnieniami i wybierając interesujące nas zagadnienia. Aby poruszać się po książce drugim sposobem autor umieścił na marginesach kolorowe strzałki z numerem strony, na którą należy przeskoczyć. I tak...
- żółty kolor opisuje rozmaite typy środowisk,
- pomarańczowy to prezentacja określonych gatunków, grup roślin i zwierząt,
- niebieski zaś to omówienie zachowań i przystosowań pomagających żywym organizmom w walce o przetrwanie
Przyznać się muszę, że jest bardzo ciekawe rozwiązanie i takie inne, wyróżniające tą książkę spośród innych.


W książce umieszczono wiele przyrodniczych plansz, które nie tylko uczą ale jednocześnie porządkują wiedzę, systematyzują ją, pokazują pewne tematy w prosty i niezwykle obrazowy sposób. Świat przyrody

Polecamy nie tylko dzieciom zafascynowanych przyrodą ale i tym, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę wychodząc poza szkolne minimum wiedzy.

Polecamy również nauczycielom jako świetną pomoc dydaktyczną.


Prześlij komentarz

0 Komentarze