Jesienne drzewo - kodowanie na różne sposobyDawno nie było u nas kodowania. Dzieciaki stęsknione za nim połykały kolejne karty i ciągle było im mało. Przygotowałam im karty z kodowaniem na różne sposoby bowiem kodowanie jednym sposobem jest monotonne i szybko dzieciakom się nudzi. Wszystkie karty mają jeden wspólny motyw... jesienne drzewko. Karty są na różnym poziomie trudności tak aby mogły z nich skorzystać najmłodsze przedszkolaki, te nieco starsze jak i uczniowie klas 1-3.


Najłatwiejszy sposób to kolorowanie zgodnie z kolorem to zabawa dla najmłodszych przedszkolaków, które nie rozpoznają jeszcze cyferek. Zadaniem dziecka jest pokolorować wszystkie kolorowe kwadraciki. Jeśli zadanie okaże się dłuuugie, można rozłożyć go na dwa, a nawet więcej dni.

Kolorowanie według kodu to zabawa dla przedszkolaków, które rozpoznają już cyferki bądź dopiero się ich uczą. Dziecko koloruje obrazek zgodnie z danym kodem.


Zabawa z kostką to zabawa, w której dziecko ma okazję również poćwiczyć liczenie bowiem aby pokolorować obrazem musi zliczać oczka na kostce. Dziecko rzuca kostką, zlicza oczka, odszukuje właściwą cyferkę po czym koloruje kwadracik na odpowiedni kolor. Kwadraciki kolorujemy po kolei idąc od góry na dół i od lewej strony do prawej.


Odwzorowanie to co prawda nie kodowanie ale wspaniałe ćwiczenie percepcji wzrokowej dlatego też je na naszej liście. Dziecko odwzorowuje kolory również poruszając się od góry na dół i od lewej strony do prawej.

Kodowanie za pomocą współrzędnych -  mamy dwie wersje dla starszych przedszkolaków wersja bez tła oraz dla uczniów klas 1-3 z tłem.Jeśli jesteś zainteresowana/y otrzymaniem powyższych kart pracy napisz do mnie :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pamiętaj, że otrzymane karty są przeznaczone tylko i wyłącznie do Twojego domowego użytku a nie na sprzedaż.

Prześlij komentarz

0 Komentarze