Magnetyczna mozaika
5 urodziny to poważny wiek, prawda? Moja solenizantka spośród zaproponowanych przeze mnie prezentów wybrała sobie nie byle co... magnetyczną mozaikę z kartami do odwzorowania. Rewelacyjna pomoc edukacyjna pozwalająca dziecku ćwiczyć skupienie, koncentrację uwagi, cierpliwość bowiem ułożyć obrazek składający się z kilkudziesięciu krążków to nie lada wyzwanie. Dodatkowo dziecko ćwiczy koordynację oko-ręka. Tworzenie obrazków pozwala dziecku na wyciszenie się. 


W tej zabawie liczy się spostrzegawczość oraz dokładność ruchów ręki. Dziecko przy okazji odwzorowywania obrazku utrwala liczenie bowiem zabawa ta wymaga od niego przeliczania krążków czy też pustych miejsc. Tylko w ten sposób stworzy obrazek taki jak na karcie.
Zestaw składa się z ramy z tworzywa, w której to umieszczone są krążki w czterech różnych kolorach oraz magnetycznego pisaka na sznurku.


Na pudełku znajdują się przykładowe obrazki, które może ułożyć dziecko.
Jeśli po ułożeniu wszystkich obrazków waszemu dziecku wciąż będzie mało, możecie dokupić dodatkowe karty do magnetycznej mozaiki... 15 dodatkowych wzorów do ułożenia.


Praca z gotowymi wzorami do ułożenia to tak na prawdę tylko wstęp do tego co można z tą mozaiką "wyczyniać". Wystarczy, że dziecko uruchomi swoją nieograniczoną wyobraźnię, a zabawa w układanie obrazków będzie trwać i trwać.

POLECAMY!pomoce dydaktyczne dla szkół i przedszkoli - educarium

Prześlij komentarz

0 Komentarze