Mój kawałek pizzy


Uwielbiam dobrze przemyślane pomoce dydaktyczne. Równie mocno lubię, gdy w ich wykonanie wkładane jest serce. Takie pomoce mają duszę i aż chce się z nich korzystać. Dziś pod lupę bierzemy MÓJ KAWAŁEK PIZZY.


Układanie, odwzorowywanie, przeliczanie, własne komponowanie kawałka pizzy, zabawa w pizzerię a na koniec gra... to tylko część możliwości jakie posiada MÓJ KAWAŁEK PIZZY.


Zestaw jest spory... zawiera ponad 100 elementów... papryki w czterech kolorach, pieczarki, jajka, pomidory, ogórki, rukolę, ser, kiełbaski, boczek... oj czego tu nie ma ;) Możecie mi wierzyć, że z wszystkich produktów z zestawu mogą powstać takie pizze o jakich się Wam nawet nie śniło.

W zestawie są również karty z 30 wzorami do odtwarzania kompozycji na kawałku pizzy. Każda karta przedstawia rysunek oraz liczbę składników znajdujących się na rysunku, a także spis elementów, z których dana kompozycja się składa.
Mamy też dwustronne KARTY ZAMÓWIEŃ.


Wersja łatwiejsza przeznaczona jest dla dzieci 5+, a nawet młodszych dzieci pod warunkiem, że potrafią już dodawać ;) Są to karty do tworzenia kompozycji na podstawie ilości składników. I tu bawić można się na dwa sposoby... rodzic bądź inna osoba składa zamówienie na kawałek pizzy z konkretnymi składnikami. Dziecko zlicza ilość składników i komponuje kawałek pizzy.

Drugi sposób to rodzic podaje z ilu składników ma się składać jego kawałek pizzy, a dziecko według własnych upodobań go komponuje. Ważne, żeby tylko ilość składników się zgadzała.

Druga strona kart z zamówieniami przeznaczona jest dla dzieci 7+. Są to karty do tworzenia kompozycji kawałka pizzy na podstawie wartości zamówionych składników. I tu również możemy bawić się na dwa sposoby. Pierwszy nieco łatwiejszy... Rodzic zaznacza, które składniki mają znaleźć się na jego pizzy, dziecko przelicza ich wartość, a w końcowym rozrachunku podlicza wartość całkowitą zamówienia. Pojawia się to nie tylko element dodawania ale i mnożenia.
Drugi sposób - trudniejszy - rodzic składa zamówienie na konkretną kwotę, a dziecka zadaniem jest tak skomponować kawałek pizzy aby jego kwota zgadzała się z zamówieniem. W zabawie tej pojawia się kolejna umiejętność nabywana przez dziecko... szacowanie.W zestawie znajduje się również kostka... tak, tak możemy również zagrać w matematyczną grę, która polega na najszybszym ułożeniu kawałka pizzy według wylosowanej karty z wzorem. Każdy gracz w swojej turze rzuca kostką i dokłada do swojego kawałka tyle elementów ile wskaże kostka. Gdy kostka wskaże znak zapytania, gracz może ułożyć wszystkie brakujące elementy swojego kawałka. Warunkiem jednak tego jest podanie liczby i nazwanie pozostałych składników do ułożenia. Jeśli się mu to uda, oczywiście wygrywa on wówczas grę. Grę kończy ten gracz, który jako pierwszy ułoży swój kawałek pizzy.Wszystkie filcowe elementy pizzy umieszczone są w cudnym materiałowym, zamykanym na zamek kawałku pizzy.


 To co dziś Wam pokazałam to tylko niewielka część tego w jaki sposób możemy wykorzystać MÓJ KAWAŁEK PIZZY. Myślę, że jeszcze nie raz Wam ją pokażę :)

BRAWO Kargulek! Kawał dobrej roboty!Prześlij komentarz

0 Komentarze