Nauka kolorów z maluszkiemJak wiecie z naszą najmłodszą pociechą uczymy się kolorów... uczymy się bawiąc! Kto przegapił nasz pierwszy kolorowy post zapraszam TUTAJ.

Dziś pokażemy Wam kolejną zabawę przygotowaną na "gotowcu". Często pytacie mnie o wiek, dla którego dedykowana jest pomoc dydaktyczna od Blue-Sky - wtyczki. Jakiś czas temu pokazałam Wam w różnych wpisach, że bawić się nią mogą zarówno przedszkolaki młodsze jak i starsze. Dziś pokażę Wam, że tak na prawdę bawić się nią mogą już nawet roczniaki. A co za tym idzie układanka rośnie razem z dzieckiem i jego umiejętnościami. Wystarczy odpowiednio dostosować do dziecka zabawy.

Nasz 1,5 roczniak uczy się na niej rozróżniania kolorów. Póki co tych podstawowych ale idzie jej znakomicie. Naszą układankę lekko zmodernizowałam doklejając do niej kolorowe kółka z pianki kreatywnej (uprzedzam pytania... pianka samoprzylepna więc bez większego problemu będę mogła ją odkleić od drewnianej podkładki).


Zadaniem dziecka jest dopasowanie kolorowych wtyczek w pasujące otwory. Proste? Dla 1,5 roczniaka nie koniecznie ;) Zabawa odbywa się w sposób swobodny... na początku dziecko może otrzymać wtyczki tylko w jednym kolorze, gdy je umieści poprawnie, otrzymuje wtyczki w innym kolorze. Sprytniejsze maluchy bądź te, które już "znają się na rzeczy" dostają wtyczki we wszystkich kolorach na raz ;)Jak radzi sobie nasz maluszek? Sprawdźcie sami...Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

Już niedługo kolejne zabawy... bowiem wiadomo, takie maluchy szybko się nudzą i należy je zachęcać do zabawy nowymi pomocami :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze