Niezwykła peleryna i inne opowieści


Jesień i zima to takie pory roku, w których wieczory strasznie się dłuuuużą. Szybko robi się ciemno, ponuro. Ale z drugiej strony w okresie tym mamy znacznie więcej czasu na dobrą lekturę, na wspólne czytanie, które nie ogranicza się jedynie do czytania do poduszki.Niezwykła peleryna i inne opowieści to książka, którą zdecydowanie powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. To książka pokazująca dzieciom co w życiu jest najważniejsze. To 15 różnych opowiadań, a każde z nich jest bardzo wyjątkowe, inne od pozostałych. Opowiadania, których poza mądrościami z nich płynącymi zupełnie nic nie łączy... każde opowiadanie ma innego bohatera i nie koniecznie są to dzieci, każde opowiadanie ma inną myśl przewodnią i inny morał.
Dzieci przeczytają tu historię Pawełka, pokazującą, że niewiele trzeba aby ludzie się zmienili na lepsze, bowiem wystarczy tylko w nich uwierzyć. Tak, tak wiara w drugiego człowieka jest ogromnie ważna! Tymek z kolei pokaże, że warto gromadzić dobre wspomnienia, a porażki i niepowodzenia traktować jako naukę. Po co skupiać się na złych rzeczach? Myszki z kolei nauczą dzieci, że nie warto oceniać innych zwłaszcza, gdy go nie znamy. Pozory lubią mylić i możemy wiele na tym stracić. Bardzo fajna jest też historia ze ślimakiem... ale tej Wam już nie zdradzę ;) Sami musicie się przekonać co taki mały ślimaczek może przekazać naszym dzieciom :)

chłopcu, który odkrył to, co w życiu jest najlepsze, o myszkach, które przekonały się, że nie warto oceniać innych, o ślimaku, który pokazał wszystkim jak ważne jest dążenie do celu. Jest opowiadanie o Pawełku, który dowiedział się, że wiara w drugiego człowieka jest niezwykle ważna i motywująca i o Tymku, który już wie, że warto gromadzić dobre wspomnienia, a nie warto skupiać się na złych rzeczach.Wszystkie historyjki napisane są prostym i zrozumiałym dla dzieci językiem, a przesłania są czytelne wszystko za sprawą doskonale dobranych przykładów, które to łatwo można odnieść do swojego życia. I choć są one uniwersalne i kierowane do dzieci, to i my dorośli wiele z nich "wyniesiemy".

Zdecydowanie polecamy!


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze