Nowości do samodzielnego czytania od Wyd. Wilga


Jesień, a co za tym idzie dłuuuugie wieczory... to idealny czas na zaszycie się pod ciepłym kocykiem z lekturą w ręce. Bardzo cieszy nas fakt, że jesienią następuje wysyp prawdziwych książkowych perełek. Mój zerówkowicz bardzo lubi czytać i to głównie z myślą o niej wyszukuję nowości.

Dziś dwie bardzo fajne książeczki od Wydawnictwa Wilga.


Obie książeczki ładnie wydane, pięknie zilustrowane, obie niosące dla dzieci naukę, obie bardzo wciągające.

Pierwsza z nich Małpka Wiercipiętka opowiada o tym, że ludzie są różni, nikt nie jest ideałem, każdy ma mocniejsze i słabsze strony ale mimo to zawsze warto być sobą, warto akceptować innych takimi, jakimi są. Nasza główna bohaterka Małpka Wiercipiętka jest głośna, bardzo ruchliwa, nie usiedzi ani minuty spokojnie, jest ciekawska, a co za tym idzie zadaje mnóstwo pytań oraz lubi kiedy uwaga innych zwierząt skupia się wyłącznie na niej. Jej zachowanie jednak męczy inne zwierzęta, które czasami chciałyby odpocząć w ciszy. Unikają więc towarzystwa małpki, a zabawę z nią traktują jako zło konieczne. Małpa zdała sobie sprawę, że nie jest zbyt lubiana, postanowiła więc spędzać czas samotnie. Co takiego wydarzyło się, że pozostałe zwierzęta zmieniły zdanie, że doszły do wniosku, że bardzo brakowało im obecności małpki i że w gruncie rzeczy to lubią ją taką jaka jest? Przeczytajcie już sami :)


Druga książeczka Wielka Podróż Małego Ptaszka opowiada o przyjaźni i bezinteresownej pomocy. Uczy dzieci, że zawsze warto pomagać mniejszym i słabszym od siebie. Tylko dzięki bezinteresownej pomocy możemy zyskać  prawdziwego przyjaciela. Mały Ptaszek zranił sobie skrzydełko i nie mógł polecić ze swoim stadem do ciepłych krajów. Nie czuł się jednak ani trochę samotny, ponieważ napotkał na swojej drodze inne życzliwe zwierzęta, a wśród nich bardzo opiekuńczego i sympatycznego Jelenia, w towarzystwie którego wyruszył w dalszą drogę w poszukiwaniu swoich zaginionych sióstr i braci. Mijały kolejne pory roki, a oni szli i szli. Przeżyli nie jedną przygodę. Czasami było radośnie, ale i niebezpiecznie. Jak zakończy się ta historia? Czy nasz bohater odnajdzie swoje stado? Sprawdźcie sami.


Małpka Wiercipiętka
Wielka Podróż Małego Ptaszka

POLECAMY! Prześlij komentarz

0 Komentarze