Zdobywcy wiedzy - dlaczego jestem na TAK?


Całkiem niedawno jedna z blogerek z naszego "podwórka" polecała edukacyjne gry na komputer dla uczniów szkół podstawowych. Opis portalu wydawał się na tyle zachwycający, same ochy i achy, a cena rocznego abonamentu kusiła, że postanowiłam wypróbować. Jakież było moje rozczarowanie, gdy w rzeczywistości wcale tak kolorowo nie wyglądało. Ale nie o tym dzisiejszy post. Dziś będzie o platformie edukacyjnej dla dzieci, w której to postanowiłam przedłużyć dzieciom konto na kolejny rok i którą to z czystym sumieniem mogę Wam polecić.

Zdobywcy Wiedzy bo o niej mowa to moim zdaniem (ale i zdaniem moich dzieci) najfajniejsza platforma edukacyjna dla uczniów klas 1-3. Platforma zawiera w sobie zestaw ok. 10 000 zadań w formie gier, quizów i wirtualnych ćwiczeń podzielonych na poszczególne klasy i edukacje: polonistyczną, matematyczną, przyrodniczą i język angielski. Moje osobiste domowe przedszkolaki bardzo chętnie zasiadają do zabawy, a zróżnicowane zadania... rebusy, wykreślanki, krzyżówki, memory i wiele, wiele innych sprawiają, że nie ma tu miejsca na nudę. Na uwagę zasługuje również bardzo przyjemna szata graficzna. 


O tym co oferuje nam platforma w poszczególnych edukacjach możecie przeczytać TUTAJ.


Dziś pokażę Wam za co lubią tę platformę moje dzieci.

Po pierwsze... jasne, czytelne polecenia do zadań, które w młodszych klasach czyta lektor. Oczywiście to opcja dla dzieci, które jeszcze nie potrafią samodzielnie czytać.

Po drugie... system nagradzania - dziecko w każdym zadaniu zdobywa diamenty - w zależności od tego jak sobie poradził z poprawnością wykonania zadania otrzymuje od 1 do 3 diamentów.  

Po trzecie... świetną sprawą jest wprowadzenie na platformie mechanizmu grywalizacji... zabawa połączona nie tylko z nauką ale i z rywalizacją z rówieśnikami... Dzieciaki rywalizują ze sobą w rankingach tygodniowych, miesięcznych, przedmiotowych i ogólnych zdobywając diamenty i odznaki.

Zobaczcie sami...

 


Różnorodność zadań, które czekają na dzieciaki możecie zobaczyć na naszym przykładowym filmiku poniżej... Skupiliśmy się na zadaniach matematycznych, ponieważ nie ukrywam, że ta część platformy jest najczęściej "okupowana" przez moje dzieci. Sami zobaczcie jak fajnie dzieciaki mogą chłonąć wiedzę, wyśmienicie się przy tym bawiąc...Zdobywcy Wiedzy to wyjątkowe miejsce do nauki i zabawy jednocześnie!Prześlij komentarz

0 Komentarze