Filcowa Kanapka na GuzikKargulka poznałam za sprawą ich rewelacyjnych szablonów tekturkowych. Cała nasza jesienna twórczość oparta była na nich :) Było kreatywnie i baaardzo jesiennie. Ale Kargulek to nie tylko tekturki. To również wspaniałe pomoce dydaktyczne wykonane z filcu... jesień na patyku, przepyszna pizza czy kanapka... na guzik, której to dziś dedykowany jest post.


Kanapka na guzik to nic innego jak 15 elementów filcowych, z których to dziecko tworzyć będzie swoją kanapkę. Ser żółty, wędlina, sałata, ketchup,  ogórek, pomidor czy jajko sadzone to tylko niektóre składniki. 


Do zestawu dołączona jest karta - menu małego kucharza i małej kucharki.


Obie wersje menu zawierają po 6 rodzajów kanapek. Kanapki różnią się składnikami, a o tym który rodzaj kanapki będzie dziecko tworzyć decyduje rzut kostką.

 
Elementy kanapki są kolorowe, duże, wykonane z grubego filcu, dzięki czemu zabawka posłuży dziecko dłuuugi czas. 
 

 
Młodsze dzieci mogą tworzyć kanapki według własnego pomysłu. Przedszkolaki odtwarzają sekwencję składników z karty. Jeszcze starsze dzieciaki mogą pokusić się o zabawę pamięciową, czyli tworzenie kanapki z pamięci. Możliwości jest wiele, dzięki czemu zabawka ta może rosnąć wraz z dzieckiem i jego umiejętnościami.Z kanapką dzieciaki poćwiczą nie tylko zdolności odwzorowywania kompozycji w określonej kolejności ale i poćwiczą małą motorykę w końcu nie każde dziecko od razu umie zapinać guziki :) Zabawa kanapką to świetne ćwiczenie koordynacji oko-ręka. To też nauka liczb czy też nazw składników.POLECAMY KANAPKĘ i inne "dzieci" KARGULKA :)Prześlij komentarz

0 Komentarze