Nauka angielskiego przez zbawę z PROTI


Nie jestem zwolennikiem sadzania dzieci przed tabletem czy komputerem. Niestety żyjemy w takich czasach, że pewne rzeczy są nieuniknione. Dzieciaki korzystają już z platformy edukacyjnej, w której to przez zabawę zgłębiają matematyczne zagadnienia, a od niedawna uczą się również razem z Proti języka angielskiego. Uczą choć tak na prawdę one się doskonale bawią. One... bo mowa tu o moich przedszkolakach.PROTI to bardzo fajna platforma, który pozwoli dzieciom, przez zabawę, łatwo i szybko opanować podstawy języka angielskiego. Wystarczy systematycznie, kilka minut dziennie. Bo to nie jest tak, że ja włączam dzieciom komputer na nie wiadomo jak długi okres czasu... nie, one mają wyznaczony czas... 15-30 minut.

PROTI skierowany jest głównie do przedszkolaków i pierwszaków czyli do dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Platforma składa się łącznie z 9 części głównych (a w każdej od 3 do 9 ciekawych gier) oraz 3 części testowych, w których to dzieciaki mogą sprawdzić swoją wiedzę.


Dzieci poznają podstawowe słówka i zwroty z zakresu...
  • Część 1 - Bawmy się
  • Część 2 - Jesień
  • Część 3 - Moje zdrowie
  • Część 4 - Zwierzęta i zima
  • Część 5 - Rodzina
  • Część 6 - Części ciała
  • Część 7 - Wiosna
  • Część 8 - Lato
  • Część 9 – Wakacje

W sumie to aż 57 gier edukacyjnych, gier o różnej tematyce i zróżnicowanym poziomie trudności. Polecenia wydawane są w języku polskim, co zdecydowanie sprzyja ich lepszemu zrozumieniu - natomiast po zakończonej rozgrywce pojawia się zdobyta punktacja oraz czas, w jakim uporaliśmy się z zadaniem. To wspaniałe uzupełnienie zajęć przedszkolno-szkolnych.

Przed wykonaniem każdego zadania, a także w trakcie, dziecko ma możliwość powtórki słówek z danego zadania. Powtórka odbywa się w formie piosenki bądź wierszyka. Moim przedszkolakom obie formy przypadły bardzo do gustu.


Co ważne.... rodzice w każdej chwili mogą monitorować postępy swoich pociech.

PROTI zostało objęte patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Oznacza to, że z platformy korzystają nie tylko prywatni użytkownicy - ale również wiele placówek szkolnych i przedszkolnych, których uczniowie mają możliwość przystąpienia do egzaminu Cambridge Starters i uzyskania swojego pierwszego w życiu certyfikatu językowego.
Moje dzieciaki chętnie zasiadają i z łatwością przyswajają i poszerzają swoje słownictwo. Takie platformy edukacyjne to świetny sposób na pokazanie dzieciom jak korzystać z Internetu w sposób mądry i rozważny.


Cena? 120zł za... 24 miesiące! Toż to 5 zł miesięcznie! To prawie jak nic :)POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze