Thinkertoy - coś więcej niż klocki


Klocki... o ich mocy pisałam już nie raz i nie dwa. Klocki to taki twór, który sprawdza się w przypadku (prawie) każdego dziecka. Po klocki chętnie sięgają roczniaki, dwulatki, przedszkolaki a nawet uczniaki. Klocków nigdy za wiele, a im większa ich różnorodność posiadania tym jest ciekawiej. Dziś będzie o nowości, która zawitała do naszego domu.


Klocki, na widok których zaświeciły mi się oczy. Po dłuższym przemyśleniu doszłam do wniosku, że będą one mega wyzwaniem dla mojego przyszłego inżyniera, budowlańca i konstruktora w jednym :) Tak, tak i choć ma on 9 lat to tymi klockami bawi się najwięcej... skupienie, precyzja ruchów na najwyższym poziomie, wyobraźnia pracuje... 


Klocki te to coś więcej niż tylko klocki! To połączenie nauki i zabawy, wspaniała edukacyjna zabawka. Bawi się nimi mój niespełna 2latek próbując zbudować swoje pierwsze budowle... wkładanie rurek w otwory, łączenie dwóch i więcej klocków ze sobą to nie lada wyzwanie dla takiego malucha. I choć zabawka przeznaczona dla dzieci 3+, od razu uprzedzam wątpliwości... to nie zabraniam mojemu malcowi się nimi bawić, tym bardziej, że widzi jak bawi się nimi starsze rodzeństwo. Bawi się pod moim czujnym okiem :) Swoje konstrukcje z instrukcji odwzorowują przedszkolaki ale i próbują swoich samodzielnych tworów. 3-cio klasista to już wyższy poziom - tu wyobraźnia pracuje na high level :) 
Na czym oparta jest zabawa tymi klockami?

Na 5 zasadach... punkt, linia, powierzchnia, oś, przekładnia. Wszystko zaczyna się od punktu. Pomiędzy dwoma punktami jest linia. Punkty i linie tworzą powierzchnie. Oś wprawia elementy w ruch. Przekładnia powoduje ruchy mechaniczne. Dzięki tej kombinacji oraz własnej wyobraźni dziecko jest w stanie skonstruować prawie wszystko, jak nie wszystko. Uwielbiam tą ciszę, gdy dzieciaki w ogromnym skupieniu konstruują najróżniejsze budowle. Klocki, które podczas zabawy zmuszają dzieciaki do kombinowania, zmieniania ustawień, małe rączki pracują, główka główkuje. Klocki, które mają ogromny potencjał i niezliczone możliwości zabawy... od tworzenia płaski budowli, odwzorowań, przez różnego rodzaju konstrukcje przestrzenne. Jedyne co ogranicza dzieciaki w zabawie to ich wyobraźnia. To musi się podobać i podoba się!


Klocki, które zachwycają małych i dużych, zachwycają swoją kreatywnością i przeogromnym pokładem możliwości konstrukcyjnych.Jestem na TAK!

Tu możecie podglądnąć jaki możliwości daje zabawa tymi klockami, ile niezliczonych konstrukcji można z nich stworzyć --> KLIK

KLOCKI THINTERTOY

Prześlij komentarz

0 Komentarze