środa, 11 grudnia 2019

Karty pracy - matematyka na Święta

Kreatywnie w domu


Dziś zapraszam na kolejny post w ramach projektu Matematyka na Święta. Dziś zabawy pomponami i kapslami. Poćwiczymy odwzorowania, sekwencje, a nawet odrobinę policzymy. Wszystko oczywiście odbywa się u nas przez zabawę.

To co ubieracie z nami choinkę?Zabawy dla młodszych przedszkolaków... odwzorowywania.

Na karcie pracy zamiast bombek przykleiłam kapsle. Dziecka zadaniem jest umieścić kolorowe pompony za pomocą szczypców zgodnie z zadanym wzorem.


Ćwiczenie sekwencji...
Dodawanie i odejmowanie w zakresie 10...

Tu zmieniamy zasady zabawy... pompony przyklejone są do kapsli, które to nanosimy na choinkę za pomocą magicznej różdżki (czyli drewnianego patyczka, do końca którego przykleiłam magnes). 


Gdyby sztuka władania różdżką okazała się zbyt trudna, dziecko może ubierać choinkę kładąc "bombki" we właściwe miejsca. A gdyby i ta wersja zabawy nie odpowiadała... można bombki pokolorować kredkami czy wykleić plasteliną ;)Jeśli chcecie poubierać choinki razem z nami, zostawiam Wam plik do druku...

CHRISTMAS TREE FREE WORKSHEET

Pobierajcie, drukujcie i bawcie się dobrze :)Matematyka na Święta

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 Comments:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates