Świąteczne książki dla dzieciUwielbiamy okres przedświąteczny nie tylko za wspólny czas spędzony na kreatywnym tworzeniu ozdób świątecznych czy kartek, pieczeniu pierniczków ale też za dłuuugie wieczory spędzone przy książce.

Dziś nasze tegoroczne książki, przy których spędzimy czas do świąt.Matyldo, niedługo Święta!

Nie mogło zabraknąć naszej ulubienicy! Wersja mini naszej ulubionej serii o (nie)przeciętnej krowie, krowie przez duże K. Krowa Matylda (tak jak i my) nie może doczekać się Świąt. Odlicza dni na kalendarzu adwentowym, który przygotowała specjalnie dla niej gospodyni. Krowa Matylda pomaga listonoszowi w roznoszeniu świątecznych paczek i kartek, radośnie bawi się na śniegu, lepi bałwana, wspólnie z mieszkańcami gospodarstwa pieką pierniczki i przygotowują potrawy... Czuć Święta w powietrzu...


Wielka księga wesołych świąt

Bardzo lubimy książeczki aktywnościowe Wydawnictwa Mac. Przedszkolaki znajdą w niej moc ciekawych zadań rozwijających spostrzegawczość, logiczne myślenie i umiejętność liczenia. Labirynty i kolorowanki o tematyce świątecznej zdecydowanie uatrakcyjnią dzieciom czas przedświąteczny. Moje dzieciaki uwielbiają je rozwiązywać. 

Książka ta to nie tylko zadania do wykonania, to również zbiór pięknych utworów o tematyce świątecznej - opowiadania, wiersze czy teksty kolęd. Jest też ogrom informacji o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie.

Trzy gwiazdki szczęści

Wyjątkowa książka napisana prostym i przyjemnym językiem niosąca jasny przekaz, który powinien trafić nie tylko do dzieci, ale i do nas do rosłych. Książka, która pokazuje co tak naprawdę liczy się nie tylko w życiu ale i w Świętach. Szczęście jest pojęciem subiektywnym, warto więc spojrzeć oczami innych. To co wydaje się nam, że jest największym szczęściem na ziemi tak naprawdę jest tylko chwilową zachcianką, a radość serca taką prawdziwa i nieprzemijająca daje nam coś zupełnie innego. 

Głównym bohaterem jest Krzyś, który jest bardzo nieszczęśliwy bo wymarzył sobie fantastyczną zabawkę, której nie dostanie. Jego rodziców na nią nie stać. Czy żal, który nosił w sercu i ponury nastrój minie, a mały chłopiec odnajdzie szczęście? I co wspólnego będzie miał z tym wyjątkowy gość, który odwiedzi chłopca dowiecie się po przeczytaniu książki. 

Opowieść wigilijna. Magiczne dźwięki

Któż z nas nie zna Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa czy to w wersji do czytania czy oglądania. Opowieść o magii świąt, czynieniu dobra i byciu dla siebie życzliwym. Mi udało się trafić na wersję dla przedszkolaków. Książka poza tekstem i kolorowymi obrazkami zawiera panel dźwiękowy z sześcioma związanymi z treścią dźwiękami, które dziecko może słuchać podczas czytania.


Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wierszowana historia wpadająca w ucho... historia o przygodzie małej Zuzi, która marzy o tym, żeby odwiedzić Mikołaja na Biegunie Północnym. Mikołaj spełnia jej marzenie, a przygoda jaką przeżyła  z pewnością chciałoby przeżyć nie jedno dziecko. Po części mają taką okazję, za pomocą właśnie tej książki. Wspólnie z Zuzią wyruszają w tę niesamowitą podróż. Poznają warsztat Świętego Mikołaja, jego pomocników - elfy, które pokażą jak wygląda ich praca. Cudowna, kolorowa książeczka, która dodatkowo zachwyca i przyciąga dzieci małymi i większymi niespodziankami ukrytymi pod postacią okienek. Kosmiczne Święta

Książkowy kalendarz adwentowy czyli 24 opowiadania po jednym na każdy dzień adwentu. Opowiadania są krótkie, piękne, dzięki nim robi się klimatycznie, nastrojowo, tak świątecznie. Jedne opowiadania są wesołe, wzruszające, inne smutne czy nostalgiczne. Główną bohaterką jest mała dziewczynka, która w liście do Świętego Mikołaja prosi o przyjaciela... takiego prawdziwego pieska oraz o pieska z wystawy sklepowej. Co na to Święty? Rodzice angażują dziewczynkę w przygotowania do świąt. Nagle w domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, zaczynają ginąć metalowe przedmioty... nóż, nożyczki, kłódka zostaje nadgryziona. Rodzice podejrzewają o to córkę. Prawda jest jednak zupełnie inna! Co odkryje dziewczynka i co jeszcze ją ciekawego spotka?

Piękna, poruszająca, całkiem życiowa lektura.A Wy co czytacie przed Świętami?


Drugie Wydanie

Prześlij komentarz

0 Komentarze