Książkowe podarki dla Babć i Dziadków


Styczeń to miesiąc, który bez wątpienia należy do Babć i Dziadków. Przedszkolaki czy uczniowie codziennie ćwiczą swoje role w przedszkolnych czy szkolnych przedstawieniach. W domu zaś tworzą urocze laurki wkładając w to całe swoje serce. Ale poza laurkami, które niewątpliwie najbardziej cieszą tak się utarło u nas, że dziadki dostają coś jeszcze... W tym roku postawiliśmy na książki i nie są to książki, do których zdążyliśmy już dziadków przyzwyczaić czyli książki wypełnione zdjęciami wnuków. Książki, które dziś Wam pokażę bez wątpienia skradną serca dziadków. Dlaczego? Ano dlatego, że są to książki do przechowywania wspomnień! Wspaniałe albumy!Opowiedz mi Babciu/Opowiedz mi Dziadku to książki do zapisywania wspomnień naszej Babci czy Dziadka. Wspomnień od ich dzieciństwa aż do chwili obecnej... kim chcieli być gdy byli mali, jacy byli ich rodzice i dziadkowie, w co się z nimi bawili, czego ich nauczyli, co pamiętają ze swoich szkolnych lat, jak się poznali ze sobą, jakie psoty wymyślały ich dzieci... to tylko przykładowe pytania jakie znajdziemy w tych książkach. Babcia i Dziadek mogą uzupełniać te książki samodzielnie bądź z pomocą naszą albo jeszcze lepiej z pomocą swoich wnuków!


W książkach znajdują się również zdjęcia z minionego stulecia w Polsce oraz miejsca, w których można nakleić pamiątkowe fotografie, wycinki czy chociażby własnoręczne rysunki.
Opowiedz mi Babciu/Opowiedz mi Dziadku to naprawdę wyjątkowy prezent dla Babć i Dziadków. To nie tylko bezcenna pamiątka dla całej rodziny ale i ogromna skarbnica wiedzy o niej. Zwykła, niezwykła opowieść napisana przez życie.Innym pomysłem na poznanie historii naszej rodziny jest książka Drzewo rodowe naszej rodziny. Wspaniały album, który zachwyca już od samej okładki. Wewnątrz jest jeszcze lepiej... każda stronica bowiem została gustownie wykończona pastelowymi ilustracjami oraz pięknymi obramowaniami. Miejsca na wpisy dotyczące poszczególnych członków rodziny jest wystarczająco, dodatkowo mamy miejsca, w których możemy przykleić fotografię.


Centralną częścią albumu jest ogromne drzewo rodowe, a w nim sięgamy aż do pokolenia pradziadków, choć w dalszej części albumu jest miejsce również dla prapradziadków a nawet praprapradziadków, ciotek, wujków, kuzynostwa. 
Tego albumu nie uzupełnimy za jeden wieczór ale myślę, że zdobywanie informacji okaże się wspaniałym przeżyciem, a zebrane wszystkie dane i zdjęcia w jednym miejscu wspaniałą pamiątką na lata. Dzięki wskazówkom autorki i przejrzystości drzewa w bardzo prosty sposób możemy opisywać kolejne gałęzie naszej rodziny. My z dzieciakami już nie raz i nie dwa tworzyliśmy nasze drzewa genealogiczne ale to gdy zostanie uzupełnione zdecydowanie przetrwa lata!


Ostatnia książka to podziękowanie dla Ukochanej Babci. 24 zdania dotyczące naszej babci, zdania które musimy dokończyć... Dziękujemy, że nauczyłaś nas... Jesteś naprawdę wyjątkowa w... Najchętniej z Tobą... Nasz ulubiony smakołyk, który dl nas przyrządzasz, to... To miłe, kiedy mówisz nam... Możemy napisać jedno słowo, zdanie a nawet dodać coś więcej. Możemy wkleić zdjęcie czy coś narysować. Możemy uzupełniać ją sami albo z rodzeństwem. Wspaniały pomysł, aby podziękować Babci za to, że jest, że ją mamy! A Babcia czytać ją będzie ze wzruszeniem w oczach. Tego jestem pewna!POLECAMY!


Prześlij komentarz

0 Komentarze