Puzzle dla 2latka


O mocy układania puzzli pisałam już nie raz i nie dwa. Nasz dwulatek wchodzi właśnie małymi kroczkami, dość nieśmiało w świat układania puzzli. Zrobiłam przegląd i wybrałam te, które moim zdaniem zdadzą egzamin. Co mogę i na ile czas mi pozwala robię sama bowiem cena niektórych układanek powala z nóg ;)


Na pierwszy rzut idą puzzle, z których dziecko układa cztery obrazki składające się z 2, 3, 4 i 5 puzzli. W zależności od zestawu są to koń, krowa, traktor i domek bądź kaczka, kotek, świnka i piesek czy też pojazdy. Do każdego zestawu puzzli dołączona jest książeczka z krótkimi rymowankami.


Puzzle Robaczki to nic innego jak 5 czteroelementowych układanek, z których maluchy ułożą biedronkę pszczółkę, motylka, ślimaka i gąsienicę. Ale to nie koniec bowiem, nawet jak maluch pomyli się i połączy elementy nie pasujące do siebie to puzle są tak skonstruowane, że powstaną z nich stworki potworki ;) Układanki te bardzo podobały się starszakom dlatego też ponownie zdecydowałam się na nie.
Hitem u mojej 2latki okazały się puzzle warstwowe! Puzzle, które opanowała w dwa dni ;)


Drewniane puzzle z pojazdami zawierają pojazdy innej wielkości i innego przeznaczenia: motor, samochód osobowy, karetkę, straż pożarną i śmieciarkę. Puzzle tego typu uczą najmłodsze dzieci dopasowywania elementów do konturów.
W kolejnym zestawie zadaniem dziecka jest rozpoznanie kształtów: koła, kwadratu, trójkąta i pięciokąta oraz ich posegregowanie od najmniejszego do największego. Następnie dziecko musi je układać warstwowo w przygotowanych otworach.

W skład puzzli wchodzi drewniana podkładka oraz 16 drewnianych elementów po 4 z każdego kształtu w ładnej, świeżej kolorystyce. Największy klocek dodatkowo z kolorowym nadrukiem.
Układanie puzzli rozwijają koordynację ręka-oko oraz logiczne myślenie dlatego POLECAMY!


https://drugiewydanie.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze